کد خبر : ۵۳۱۴۰۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از کارخانه آب سنگین اراک بازدید کرد

مقیم/حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از کارخانه آب سنگین اراک بازدید کرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن سفر به استان مرکزی و دیدار با مسئولان و مدیران استانی و حضور و سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه اراک، از تاسیسات تولید آب سنگین سازمان انرژی اتمی ایران در شهر خنداب استان مرکزی بازدید و در این بازدید ضمن آگاهی از آخرین تحولات و پیشرفت های این کارخانه در جلساتی با مسئولین و مدیران این تاسیسات شرکت کرد.

لازم به ذکر است در این تاسیسات علاوه بر تولید محصول آب سنگین، ماده بسیار ارزشمند ایزوتوپ پایدار اکسیژن ۱۸ تولید می شود که این محصولات در زمینه های مختلف صنعتی، زیست محیطی، پزشکی و ... کاربرد فراوان و استراتژیک دارد.

در این دیدار همچنین روند اجرای برجام و تعهدات ایران و کشورهای اروپایی، چین و روسیه مورد ارزیابی قرار گرفت.

شایان ذکر است؛ یکی دیگر از واحدهای وابسته به سازمان انرژی اتمی ایران که در مجاورت تاسیسات تولید آب سنگین قرار دارد راکتور تحقیقاتی ۲۰-IR است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پس از تاسیسات تولید آب سنگین از راکتور ۲۰-IR نیز بازدید نموده و آخرین مراحل باز طراحی این راکتور را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

این بازدید در ارتباط با تکلیف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مبنی بر ارائه گزارش های ۶ ماهه پیشرفت برجام به صحن مجلس شورای اسلامی تلقی می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حشمت الله فلاحت پیشه     |     آب سنگین اراک     |     مجلس شورای اسلامی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi