کد خبر : ۵۳۱۳۸۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷
بازدید مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی از شعبه فشافویه و شهرک صنعتی شمس آباد

مقیم/دکتر احمد رضا خزاعی بیان نمود ، مشاغل عموماً در محیطهای غیر ایمن بوده و درصد بروز حوادث ناشی از کار بسیار بالاست.

 

به گزارش مقیم،دکتر احمدرضا خزاعی طی این بازدید که با حضور مدیرکل شهرستانهای استان تهران و معاون دفتر مرکزی حراست انجام شد نسبت به بررسی وضعیت بیمه پردازی اتباع خارجی پرداخت و با ارائه آمار ماههای گذشته، دلایل کاهش تعداد بیمه شدگان این شعبه را در این‌خصوص جویا شد.
گفتنی است که بیشتر مشاغل پست و سخت از جمله سنگبریها و ریخته‌گریها در این شهرک، به اتباع افغان واگذار می‌گردد و کارفرمایان متأسفانه علیرغم تأکید ماده 181 قانون کار از اتباع غیرمجاز افغان در اینگونه مشاغل بهره می گیرند و به دلیل حضور غیرقانونی آنان در کشور از حداقل های اجتماعی نیز برخوردار نبوده و همچنین به علت عدم اطلاع اتباع افغانستانی مجاز، از بیمه نمودن آنان خودداری نموده و موجب بروز مشکلات زیادی در این حوزه می‌گردند.
به گفته دکتر خزاعی این مشاغل عموماً در محیطهای غیر ایمن بوده و درصد بروز حوادث  ناشی از کار بسیار بالاست. بنابراین چنانچه کارفرمایان از عواقب این گونه حوادث آگاه باشند چه بسا که نسبت به بکارگیری اتباع خارجی مجاز اقدام نموده و حق بیمه متعلقه را نیز پرداخت خواهند نمود.
آقای صالح پور نیز به بیان اقدامات موثری که در این حوزه انجام شده است پرداخت و قول داد کادر واحد بازرسی شعبه را تقویت نمایند.
سپس دکتر خزاعی به همراه معاون بیمه اتباع خارجی و معاون دفتر مرکزی حراست به شهرک صنعتی شمس‌آباد رفته و بصورت سرزده از برخی واحدهای سنگبری در این شهرک بازدید بعمل آورده و با کارفرمایان آنان مذاکره نمودند.
در انتها نیز به اتفاق، جلسه ای در دفتر آقای ولی  پور مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد برگزار و مشکلات و موانع موجود بررسی گردید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : احمدرضا خزاعی     |     اتباع خارجی     |     ایرانیان خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi