کد خبر : ۵۳۱۳۲۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
اسقف اعظم کیم هی جونگ: ادیان مختلف می‎توانند با همکاری هم جهان زیبا را بسازند

مقیم/رییس کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی در هفتمين دور گفت‌وگوی دینی ایران و کره‌جنوبی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: ادیان مختلف می‎توانند با همکاری هم جهان زیبا را بسازند.

 

به گزارش مقیم، اسقف اعظم کیم هی جونگ، رییس کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی در سخنراني خود در هفتمين دور گفت‌وگوی دینی ایران و کره‌جنوبی اظهار کرد: تکنولوژی‌های جدید، چالش‌هایی را روبروی ما قرار داده كه باید از آنها عبور کنیم و به معنویت برسیم.

وی با اشاره به مشاهدات خود در موزه ایران باستان افزود: تجربیات خوبی داشتم از شکوه گذشته ایران که به شکل‌گیری تمدن گذشته در جهان منجر شده است و امیدوارم که به عنوان میراث‌دار گذشتگان ایران در زمینه صلح جهانی در زمان کنونی و در آینده عمل کنیم.

اسقف اعظم کیم هی جونگ در بخش ديگري از سخنانش با تأکید بر حفاظت از محیط زیست بیان کرد: ما نمی‌توانیم طبیعت را از بین ببریم؛ چرا که مسئولیت مراقبت از طبیعت را به عهده داریم.

وی تصریح کرد: معنویت در قبال تکنولوژی انسان‌ها به معنای آن است كه طبیعت، ما را مسئول مي‌داند که مراقب باشیم و برای صلح بشری از طبیعت مواظبت کنیم.

اسقف اعظم کیم هی جونگ ادامه داد: ما اغلب باید باور کنیم ابزارهای مختلفی که برای تحقق این امر فراروی ماست كه می‌تواند مبنایی برای سوق دادن ما به سوی توازن باشد.

وی در ادامه بیان کرد: یک قطعه نقاشی مملو از رنگ‌های زیادی است؛ اما زیباست. موسيقي هم همینطور است؛ آلات مختلف نواخته می‌شوند و ارکستر را به وجود می‌آورند. در واقع معتقدم که ادیان مختلف می‌توانند با هم کار کنند و این جهان را زیبا بسازند.

در ادامه این نشست تخصصی موبد پولادي، نماينده انجمن موبدان زرتشتي در اين دور از گفت‌وگوهاي ديني، با بيان سخنانی گفت: در فرهنگ ایرانی در قدیم، رسم بوده که هر نوزادی که به دنیا می‌آمد، درختی می‌کاشتند و امیدوارم ما هم بتوانیم پیرو اجدادمان باشیم و از محیط زیست حفاظت کنیم.

گفتني است؛ دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی با عنوان «دین و محیط زیست»  در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : موبد پولادی     |     کنفرانس ادیان     |     اسقف اعظم کره جنوبی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi