کد خبر : ۵۳۱۳۲۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
معاون پارلمانی وزارت خارجه: با اجماع ملی به cft بپردازیم

مقیم/معاون پارلمانی وزارت خارجه با اشاره به شروط ۷ گانه ایران برای پیوستن به cft ابراز امیدواری کرد که پیوستن به این کنوانسیون با اجماع ملی محقق شود.


 

به گزارش  مقیم به نقل از ایران خبر، پناهی آذر در جریان بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در جلسه علنی  مجلس گفت: دولت با اصلاحات کمیسیون امنیت ملی در لایحه CFT موافق است. بعد از برگشت کنوانسیون و ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص جلسات متعددی برگزار شد که نماینده شورای نگهبان و مجمع و از همه جناح‌ها حضور داشتند نتیجه بحث شروطی بود که کمیسیون تصویب کرده و نظر همه این بود که این ها باید با اجماع ملی به تصویب برسد.

پناهی آذر ادامه داد: تمام نگرانی‌هایی که وجود داشت در این شروط آمده است اگر دقت کنید در بند ۲ شروط جدید صراحتا تعیین مجدد حق تعیین سرنوشت همه مردمان با توجه ویژه به وضعیت مردمان تحت سلطه آمده ما تاکنون با این متن انقلابی و با این صراحت در هیچ کنوانسیونی عضو نشده بودیم.

پناهی آذر یاد آور شد: بند ۷ شروط جدید صراحتا بیان می‌کند که در مورد استرداد مجرمین مطابق قانون اساسی و قوانین مصوب ایران عمل شود. در واقع نگرانی‌های دوستان در این شروط آمده و ما امیدواریم با درج شروطی که مورد تایید دولت است و با اجماع ملی به کنوانسیون بپیوندیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پناهی آذر     |     لایحه CFT     |     مجلس شورای اسلامی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi