کد خبر : ۵۳۱۳۱۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در خصوص کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)

مقیم/ بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در خصوص کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) به شرح زیر منتشر شد.

 

به گزارش مقیم به نقل از پیشامد، بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در خصوص کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) به شرح زیر منتشر شد.

باسمه تعالی
بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی

ملت بزرگ ایران
در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ سیزدهم آذر ماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی در هنگام بررسی ایرادات شورای محترم نگهبان به مفاد لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) متاسفانه همچون گذشته فرصت بحث و بررسی و تبادل نظر مبسوط در مورد لایحه فوق الذکر فراهم نشد و این لایحه مهم نیز با عجله و با نقض مواد قانونی آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
همچنین علی رغم اصرار نمایندگان عضو فراکسیون ولایی مجلس و تأکید بر شفافیت آراء ، در مورد این لایحه نیز رای گیری علنی به عمل نیامد.
لذا با عنایت به اظهارات صریح جناب آقای ظریف وزیر محترم امور خارجه در مجلس شورای اسلامی مبنی بر این که ” نه بنده و نه جناب آقای روحانی هیچ تضمینی مبنی بر حل مشکلات بانکی و مالی کشور با پذیرش و تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون (CFT) نمی دهیم” ضروری است موافقین لایحه یاد شده کلیه عواقب و تبعات و مسئولیت های ناشی از تصویب آنها و بروز مشکلات احتمالی در آینده در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی برای جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته و ۱۲۵ نفر نمایندگان موافق لایحه مورد بحث اسامی خود را برای اطلاع عموم مردم و ثبت در تاریخ منتشر نمایند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi