کد خبر : ۵۳۱۳۰۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
دیدار نماینده فرهنگی ایران با مدیر انتشارات «ناروانا» تونس

مقیم/محمد اسدی‌موحد، نماینده فرهنگی کشورمان با حافظ بوجمال، مدیر انتشارات ناروانا به منظور توسعه همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور در زمینه چاپ و نشر دیدار کرد.

 

به گزارش مقیم، محمد اسدی‌موحد، نماینده فرهنگی کشورمان در تونس (13 آذرماه) با حافظ بوجمال، مدیر انتشارات ناروانا دیدار و در باره همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور به ویژه ترجمه کتاب‌های ادبیات و قصه کودک از زبان فارسی به عربی و فرانسه گفت‌وگو کرد.

حافظ بوجمال از اهتمام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس برای مشارکت ناشران این کشور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تشکر کرد و گفت: حضور پنج ناشر تونسی برای اولین بار در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اتفاق فرهنگی بزرگی بود و برکات زیادی را در حوزه کتاب و نشر به دنبال داشت.

وی همچنین از حضورش در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت و افزود: از جمله برکات این سفر، آشنایی با ناشران به ویژه ناشران کتاب‌های کودک و نوجوان بود که به عقد قرارداد و تفاهم‌نامه‌هایی در اینخصوص منجر شد.

بوجمال با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با انتشارات شباویز گفت: هماهنگی‌های خوبی در این خصوص انجام شده و اکنون، سه کتاب کودک از انتشارات شباویز در حوزه ادبیات کودک در حال ترجمه به زبان عربی است که امیدواریم به هنگام برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس، وارد بازار کتاب شود.

مدیر انتشارات ناروانا از تجارب سفر خود به شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران، شیراز و اصفهان اشاره کرد و گفت: باید اعتراف کرد که دنیا با حقایق موجود در ایران آشنایی ندارد و همیشه بخاطر هجوم تبلیغات رسانه‌‌ای کشورهای غربی و عربی یک ترس و نمای غیرصحیحی از ایران در خاطر و فکر مردم سایر نقاط است.

اسدی‌موحد آمادگی رایزنی فرهنگی ایران در تونس را برای همکاری در زمینه چاپ و نشر به ویژه کتاب‌های کودکان به عنوان حلقه وصلی بین ناشران تونسی و ایرانی اعلام کرد.

نماینده فرهنگی کشورمان در ادامه از بوجمال برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال 2019 میلادی دعوت کرد و خواستار مشارکت بیشتر ناشران تونسی را در حوزه کتاب و نشر با ناشران ایرانی شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تونس     |     رایزنی فرهنگی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi