کد خبر : ۵۳۱۳۰۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
انجمن دوستی ژاپن و ایران به دنبال توسعه همكاري با رايزني فرهنگي ايران

مقیم/در دیدار ريیس و دبیرکل انجمن دوستی ژاپن و ایران با حسين ديوسالار، رايزن فرهنگي كشورمان در ژاپن، بر اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و توسعه همکاری‌هاي دوجانبه تأکید شد.

 

به گزارش مقیم، در اين ديدار كه امروز (چهارشنبه 14 آذرماه) برگزار شد، کومانو، سفیر اسبق ژاپن در ایران و ريیس انجمن دوستی ژاپن و ایران با عنایت به تعاملات فرهنگی و سابقه تاریخی روابط دو کشور، بر وجود زمینه‌های مناسب برای توسعه همکاری‌ها تأکید کرد.

وی که مخاطب بيشتر برنامه‌های رایزنی فرهنگی ايران در ژاپن بوده و نشست‌های تخصصی متعددي به ویژه در زمینه شعر و ادبیات فارسی را با همکاری اين رايزني به اجرا درآورده است، در خصوص ادامه این همکاری‌ها اعلام آمادگی کرد.

اوگاتا، دبیرکل انجمن دوستي ژاپن و ايران هم با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های موجود، زمینه‌های همكاري‌هاي دوجانبه را مورد بررسی قرار داد.

در ادامه حسين دیوسالار، رایزن فرهنگی كشورمان نیز با اشاره به اینکه در آستانه نودمین سال روابط رسمی ايرانو ژاپن مبتنی بر حدود 1400 سال روابط فرهنگی قرار داریم، پیشنهاداتی را برای توسعه همکاری‌ها ارايه داد.

در ادامه مقرر شد تا بررسی‌ها به ویژه درباره برگزاری گفت‌وگوهای فرهنگی بين ايران و ژاپن مورد بررسی طرفين قرار بگیرد.

در پايان ريیس و دبیرکل انجمن دوستي ژاپن و ايران از بخش‌های مختلف رايزني فرهنگي ايران؛ به ویژه کتابخانه و اتاق نگهداری کتاب‌های اهدایی پروفسور اوکادا، ایران‌شناس برجسته ژاپنی، بازدید کردند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حسین دیوسالار     |     ژاپن     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi