کد خبر : ۵۳۱۲۷۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
ایرادات شورای نگهبان درباره CFT را برطرف کردیم

مقیم/رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما ایرادات لایحه الحاق به CFT را با اجماع اعضای کمیسیون امنیت ملی، شورای نگهبان و دو نفر از مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و برطرف کردیم.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

پس از اظهارات موافقان و مخالفان این لایحه، نمایندگان تذکراتی را مطرح کردند.

حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به اظهارات محمد دهقان مبنی بر اینکه در زمان بررسی این لایحه، کمیسیون تعداد رسمی نداشته است، گفت: در زمان بررسی این لایحه اعضای کمیسیون در جلسه حضور داشتند و جلسه رسمی بود و رأی گیری نیز انجام شد.

وی اظهارداشت: آقای کدخدایی در کمیسیون گفت شورای نگهبان اعلام کرده است در صورت عدم رفع ایرادات موجود، این لایحه خلاف امنیت ملی است.

فلاحت پیشه تأکید کرد: ما ایرادات را با اجماع اعضای کمیسیون امنیت، شورای نگهبان و دو نفر از مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی و برطرف کردیم.

 شورای نگهبان در گزاشی که به مجلس ارائه داده است اعلام کرده با توجه به ایرادات و اشکالات متعدد و با عنایت به اینکه الحاق به این کنوانسیون با فرض غیرقابل اصلاح بودن اشکالات وارد بر آن، خلاف منافع و امنیت ملی کشور است، مغایر موازین شرع شناخته شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi