کد خبر : ۵۳۱۱۹۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
آموزش زبان فارسی در مرکز آموزش نیروی دریایی ارتش سوریه

مقیم/نخستين دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی در مرکز آموزش نیروی دریایی ارتش سوریه در شهر بندري لاذقیه، افتتاح شد.

 

به گزارش مقیم، به همت وابستگي فرهنگي ايران در لاذقيه سوريه و به درخواست مرکز آموزش نیروی دریایی ارتش سوریه، مراسم افتتاح اولین دوره آموزش زبان و ادبيات فارسي در پایگاه دریایی شهر لاذقیه برگزار شد.

در آيين افتتاحيه اين دوره آموزشي سرهنگ حنا، فرمانده پایگاه دریایی لاذقیه، غلامحسین حسینی‌درقه، وابسته فرهنگی ايران در لاذقیه، رامز اللیوا، استاد سوري زبان و ادبیات فارسی و برخی از مسئولین پایگاه دريايي لاذقيه، حضور داشتند.

در آيين افتتاح اين دوره آموزش زبان فارسي، سرهنگ حنا، از کمک‌ها و پشتیبانی‌هاي جمهوری اسلامی ایران به مردم سوريه در تمامی زمینه‌ها از جمله فرهنگی و اجتماعی، قدردانی کرد.

فرمانده پایگاه دریایی لاذقیه همچنين گفت: افسران شركت‌كننده در اين دوره آموزشي از بهترین نیروهای این پایگاه هستند که برای امر یادگیری زبان فارسی انتخاب شده‌اند.

حسینی‌درقه، وابسته فرهنگي كشورمان با اشاره به نقش پررنگ جمهوری اسلامی ایران در حمایت‌های همه‌جانبه از سوریه و احساس نیاز از سوی نیروهای مسلح اين كشور برای فراگیری زبان و ادبیات فارسی، در خصوص تلاش‌های صورت گرفته از گذشته تاکنون براي آموزش زبان فارسي در سوريه سخنانی را بیان کرد.

وي گفت: در حال حاضر در مرکز فرهنگی ايراندر لاذقيه پنج سطح آموزشی توسط بهترین استادان سوری تدریس می‌شود و بسیاری از کسانی که با شرکت‌ها و مؤسسات مختلف ایرانی همکاری دارند، از دانش‌آموختگان این مرکز هستند.

حسيني‌درقه در ادامه سخنانش درباره آموزش زبان فارسی در دانشگاه تشرین سوريه در کنار دیگر زبان‌های خارجي مانند فرانسه و انگلیسی، مطالبی را بیان کرد.

گفتني است؛ فارسي‌آموزان این دوره 15 تن از افسران نيروي دريايي سوريه هستند كه با استفاده از دو کتاب «الفارسیه للعرب» و «متون فارسی» تأليف دکتر آذرشب، زبان فارسي را مي‌آموزند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و سوریه     |     رایزنی فرهنگی     |     آموزش زبان فارسی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi