کد خبر : ۵۳۱۱۵۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷
رونمايي از دایره‌المعارف هنر فیلیپین

مقیم/دایره‌المعارف هنر فیلیپین با حضور شخصیت‌های علمی، فرهنگی و سیاسی در محل مرکز فرهنگی فیلپین رونمایی شد.

 

به گزارش مقیم، آیین رونمایی از مجموعه دوارده جلدی دایره‌المعارف هنر فیلیپین با حضور آلماریو، وزیر فرهنگ فیلییپن، آرسنيو نيك لازیزو، ريیس مرکز فرهنگی فیلیپین، ماریا مارگریتا فلوریندو، ريیس هیأت مدیره مرکز فرهنگی فيليپين و نيز شخصیت‌های علمی و سیاسی از مراکز مختلف فرهنگی و دانشگاه‌ها اين كشور و دیپلمات‌های خارجی مقيم مانيل (پايتخت فيليپين) از جمله محمد جعفری‌ملک، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فيليپين برگزار شد.

در این مراسم آرسنيو نيك لازیزو، ريیس مرکز فرهنگی فیلیپین با بيان سخنانی گفت: دایره‌المعارف هنر فیلیپین مهم‌ترین و جامع‌ترین منبع اطلاعات در مورد هنر و فرهنگ فیلیپین است. این دايره‌المعارف یک اثر ارزشمند از مشارکت هنری اساتید و دانشگاه‌های فیلیپینی در جهان است.

سپس طی مراسمی رونمایی از این اثر ارزشمند انجام پذیرفت.

در باب معرفي دایره‌المعارف هنر فیلیپین

نسخه چاپی این دایره‌المعارف شامل 12 جلد است که سرفصل‌هایی از مردم فیلیپین، معماری، هنرهای تجسمی، فیلم، موسیقی، رقص، تئاتر، هنرهای تجسمی و ادبیات را در بر می‌گیرد و شامل بیش از 5 هزار مدخل شامل مقالات در مورد تاریخ هنر، اشکال و انواع هنر، جنبه‌های تولید، آثار عمده، بیوگرافی هنرمندان و پروفایل‌های سازمان‌ها مرتبط است. مقالات ارايه شده در دايره‌المعارف با بیش از 3 هزار و 500 عکس و تصویر همراه است.

براي تدوين این منبع اطلاعاتی بیش از 500 تن از محققین، اساتید دانشگاه‌ها، اندیشمندان و نویسندگان برجسته از دانشگاه‌ها و مءسسات تحقیقاتی برجسته مشارکت داشتند.

جلد یک تا سه ـ مردم فیلیپین: مقالات جامع در مورد گروه‌های اصلی قوم‌شناسی کشور، ارايه عناصر هنری و فرهنگی منحصر به فرد از مردم مجمع‌الجزایر فیلیپین.

جلد چهارم ـ معماری: پوشش گسترده‌ای از معماری فیلیپین که تاریخ، توسعه و چشم‌انداز جوامع و سازه‌های بومی و معاصر را نشان می‌دهد.

جلد پنجم ـ هنرهای تجسمی: عبارات مختلف سنت بصری فیلیپینی، از صنایع بومیتا دوران معاصر.

جلد ششم ـ فيلم: تکامل سینمای فیلیپین از دوران فیلم صامت تا عصر دیجیتال.

جلد هفتم ـ موزیک: ترکیبات، ابزارها، هنرمندان و گروه‌هایی که موسیقی فیلیپینی را در طول تاریخ شکل دادند.

جلد شتم ـ رقص: سنت‌های مداوم در رقص از دوره‌های پیش از اسلام و قبل از مسیحیت، به دوره‌های استعماری اسپانیایی و آمریکایی تا زمان‌ معاصر.

جلد نهم ـ تئاتر: تئاترهای سنتی از مناطق مختلف، مکان‌ها، گروه‌ها و بخش‌های جامعه فیلیپین از دوران پیش از استعمار تا زمان معاصر.

جلد دهم ـ هنر تلویزیون: اولین اطلاعات جامع در مورد تاریخ، تکامل، برنامه‌های توسعه، هنرمندان و شخصیت‌های رادیو و تلویزیون فیلیپین.

جلد یازده و دوازده ـ ادبیات: در مورد تمام سنت‌های ادبی سنتی و نوشته شده در سراسر مجمع‌الجزایر و فراتر از آن.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دایره المعارف     |     فیلیپین     |     مراسم رونمایی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi