کد خبر : ۵۳۱۱۴۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷
شركت رایزنی فرهنگی ایران در بازار خیریه دیپلماتیک سارایوو

مقیم/به همت رایزنی فرهنگی و با مشارکت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوسنی‌وهرزگوین، غرفه فرهنگ و غذای ایرانی در بازار خیریه دیپلماتیک سارایوو (پايتخت بوسني‌وهرزگوين) حضور فعال داشت.

 

به گزارش مقیم، غرفه ایران، حضور چشمگیر و فعالی را در این بازار از خود به نمایش بگذارد. این غرفه از بخش‌های مختلفی از فرهنگ ایران‌زمین تشکیل و برای هر سلیقه‌ای، برنامه ويژه‌اي تدارک دیده شده بود.

بخش اول بخش فرهنگی غرفه بود که به نمایش آثار و صنایع دستی ایران‌زمین اختصاص داشت. در این بخش رایزنی فرهنگی كشورمان بخشی از فرش و صنایع دستی ایرانی را به نمایش گذاشته بود و با توضیحات ارايه‌شده سعی شد تا به سؤالات مخاطبین در این خصوص پاسخ داده شود.

در کنار آثار نمایشگاهی رایزني فرهنگی ايران، سفارت کشورمان در بوسني نیز تعدادی از این آثار را برای فروش و کمک به بازار خیریه قرار داده بود.

بخش دوم غرفه ایران به غذا، آش و شیرینی‌های ایرانی اختصاص داشت. این بخش که با مشارکت همسران دیپلمات‌های مقیم مهیا شده بود، مورد استقبال بازدیدکنندگان واقع شد.

بخش بعدی نیز سماور و چای ایرانی به همراه دارچین و هل بود. همچنين طبق هماهنگی‌های به عمل آمده قبلی با یکی از ایرانیان مقیم، خرمای ایرانی نیز در کنار چای ایرانی قرار داده شده بود که در مجموع این بخش مورد استقبال زیاد بازدیدکنندگان قرار گفت.

غرفه جمهوری اسلامی ایران که با مشارکت و هماهنگی رایزنی فرهنگی و سفارت کشورمان در این رویداد خیریه حضور داشت، یکی از شلوغ‌ترین و پربازدیدترین غرفه‌های موجود در سالن بزرگ اسکندریه سارايوو بود که مورد استقبال بازدیدکنندگان این بازار خیریه قرار گرفت.

گفتنی است؛ بازار یک‌روزه خیریه دیپلماتیک سارایوو روز اول دسامبر 2018 برابر با 10 آذر 97 در محل سالن اسکندریه شهر سارایوو برگزار شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و بوسنی هرزگوین     |     بازارچه خیریه     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi