کد خبر : ۵۳۱۰۲۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ آذر ۱۳۹۷
دانشگاه بیرجند؛ میزبان چهارمین همایش ملی "باستان‌شناسی ایران"

مقیم/گروه باستان‌شناسی دانشکده هنر دانشگاه بیرجند "چهارمین همایش ملی باستان‌شناسی ایران" را آبان ماه ۱۳۹۸ در دانشگاه بیرجند برگزار می‌کند.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، مبادلات علمی جدید و تبادل تجربیات، بیان چالش‌ها و ارائه راهبردها و راه‌کارهای نوین به‌ویژه میان‌دانشی و بهره‌برداری از نتایج پژوهش‌ها در زمینه‌های گوناگون دانش، نخستین هدف علمی "همایش ملی باستان‌شناسی ایران" است که تاکنون سه دوره آن به همت گروه باستان‌شناسی دانشکده هنر دانشگاه بیرجند با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات علمی، آموزشی و پژوهشی کشور برگزار شده است.

در چهارمین همایش با نگاهی به گذشته و با در نظر گرفتن چشم‌انداز آینده‌ علم باستان‌شناسی، شرایطی مفید و پویا ایجاد خواهد شد و ضرورت رشد و توسعه عرصه میان‌دانشی به‌خصوص در دریافت و اقتباس دانش و تکنولوژی‌های جدید و استفاده بهینه از آن‌ها در این دوره از همایش مورد توجه قرار خواهد گرفت.

همچنین در این دوره از همایش به برهم‌کنش‌های دانشی، اندیشه‌ای، آموزشی و پژوهشی پژوهشگران و اندیشمندان باستان‌شناسی و علوم مرتبط توجه ویژه‌ای خواهد شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، تمامی استادان دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، دانش‌آموختگان، دانشجویان، علاقه‌مندان و پژوهشگران باستان‌شناسی و علوم مرتبط می‌توانند با شرکت در این رخداد علمی، جدیدترین دستاوردهای خود را در بستر موضوعی و محوری همایش، برای بررسی و بهره‌گیری از رهیافت‌های مفید و کارآمد از این نتایج و ایجاد شرایط لازم در جهت پیشبرد و توسعه پژوهش‌های انجام شده و استفاده از آن به منظور توسعه علمی کشور، ارائه کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دانشگاه بیرجند     |     همایش ملی     |     باستان‌شناسي     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi