کد خبر : ۵۳۰۹۵۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
نمایشگاه ایران مهد تمدن در اسپانیا برپا می‌شود

مقیم/با همکاری موزه ملی ایران و موزه باستان‌شناسی شهر آلیکانته اسپانیا، نمایشگاه آثار تاریخی و باستانی ایران با عنوان «ایران مهد تمدن» ۲۳ اسفندماه جاری در این موزه، برپا خواهد شد.

 

به گزارش مقیم، محمدرضا کارگر، مدیرکل امور موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری (2 آذرماه) طی بازدیدی که به همراه علیرضا اسماعیلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مادرید از این موزه داشت از امکانات مختلف موزه باستان‌شناسی آلیکانته بازدید کرد.

نمایشگاه ایران مهد تمدن شامل حدود 200 قطعه آثار تاریخی سرزمین ایران از قبل از تاریخ تا دوره اسلامی است که قبل از این در موزه درنتز شهر آسن هلند در معرض دید علاقمندان گذاشته شده بود.

در این نمایشگاه که با مساعدت و حمایت سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برپا می‌شود، علاوه بر نمایش آثار تاریخی مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، علمی و هنری در کنار آن برگزار خواهد شد.

علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی در ملاقات مذکور در خصوص برنامه‌های جنبی مربوط به نمایشگاه از قبیل نمایش فیلم سینمایی و مستند، برگزاری نشست‌های علمی در خصوص تاریخ ایران و برنامه‌های دیگر هنری با مسئولین موزه مذاکره کرد.

این برنامه با هماهنگی اتاق ایران در دانشگاه آلیکانته و رایزنی فرهنگی ایران در مادرید صورت می‌گیرد و بیش از 5 ماه ادامه خواهد داشت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اسپانیا     |     نمایشگاه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi