کد خبر : ۵۳۰۹۰۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
تحریم های ظالمانه آمریکا برای اعمال فشار بر مردم ایران است

مقیم/رئیس هیات ایرانی شرکت کننده در کنفرانس میان دوره ای توسعه جمعیت آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) در بانکوک پایتخت تایلند تحریم های آمریکا علیه ایران را اقدامی ظالمانه و غیرقانونی دانست و از کشورهای جهان خواست تا مانع از اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا شوند.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، رشید بیات مختاری رییس اداره سازمان های تخصصی بین المللی وزارت امور خارجه در کنفرانس میان دوره ای توسعه جمعیت در منطقه آسیا و اقیانوسیه در سخنانی پس از تشریح پیشرفت های قابل توجه ایران در زمینه بهبود شاخص های توسعه جمعیت و افزایش کیفیت زندگی اجتماعی گفت: اعمال تحریم های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه ایران ، نتیجه نیات سیاسی خودخواهانه عده ای برای اعمال فشار بر مردم ایران است.
نشست میان دوره ای کشورهای آسیا و اقیانوسیه از امروز 26 تا 28 نوامبر (5 تا 7 آذر ماه) با حضور 35 کشور و چندین سازمان منطقه ای و بین المللی در بانکوک پایتخت تایلند درحال برگزاری است.
مختاری در این کنفرانس افزود: آمریکا به رغم خواست جامعه بین الملل تلاش می کند تا دسترسی مردم ایران به امنیت غذایی، خدمات بهداشتی و دارویی را محدود ساخته و دستاوردهای ملی ایران در زمینه بهبود کیفیت اجتماعی با مشکل مواجه کند.
وی در سخنان خود در مرکز کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد در آسیا-پاسیفیک 'اسکاپ' ازکشورهای شرکت کننده و جامعه جهانی خواست تا مانع پیشبرد نیات خودخواهانه آمریکا علیه اهداف جهانی توسعه جمعیت شوند. 
کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و پاسیفیک سازمان ملل که به اسکاپ مشهور است جانشین کمیسیون آسیا و خاوردور (اکافه) است که در سال 1947 در شهر شانگهای چین تاسیس شد. مقر کمیسیون در سال 1974 که تغییر نام یافت بنا به دعوت دولت تایلند به بانکوک انتقال یافت.
اسکاپ یکی از بزرگترین کمیسیون‌های منطقه‌ای سازمان ملل متحد است که بیش از نیمی از جمعیت افزون بر 7 میلیارد نفری جهان را تحت پوشش خود قرار داده است.
هدف اسکاپ با 53 کشور عضو توسعه رشد اقتصادی و همچنین بالا بردن توسعه اجتماعی مردم در منطقه آسیا- پاسفیک است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بیات     |     پاسیفیک     |     کنفرانس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi