کد خبر : ۵۳۰۸۳۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷
احداث شبکه آبیاری پاسخ به توسعه و رفع محرومیت اندیمشک است

مقیم/رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مشکلات در حوزه آب با وجود سه رودخانه و سد در اندیمشک پذیرفته نیست، گفت: احداث شبکه آبیاری پاسخ به توسعه و رفع محرومیت این شهرستان است.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، فریدون حسنوند عصر امروز در مراسم افتتاح اداره منابع آب شهرستان اندیمشک، عنوان کرد: امروز در شهرستان اندیمشک بیش از ۲۰ پروژه بزرگ در حال اجرا است که این طرح ها در حوزه های مختلف صنعتی، اقتصادی و کشاورزی به بهره‌برداری خواهند رسید.    

وی با بیان اینکه شهرستان اندیمشک سه رودخانه و سد دارد اما در برخی مناطق با مشکل کمبود آب مواجه هستند، افزود: موضوع کمبود آب و مشکلات در حوزه تامین آب در اندیمشک پذیرفته نخواهد شد. 

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: نیازهای کشاورزان و شهروندان اندیمشک باید تامین و رفع مطالبات شهروندان در این زمینه به عنوان امری ضروری در اولویت قرار داده شود.

وی تصریح کرد: احداث شبکه آبیاری و توسعه خدمات این حوزه، پاسخ به توسعه و رفع محرومیت اندیمشک و تقویت خدمات اجرای طرح‌های عمرانی شهرستان اندیمشک است.   

حسنوند اظهار کرد: عدم وجود شبکه آب‌یاری سبب استفاده بیش از حد از آب‌های زیر زمینی شهرستان شده که این مشکل باید رفع و مشکلات ایجاد شده را با نگاه به قانون و حمایت از کشاورزان و شهروندان برطرف کرد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای با اشاره به موقعیت شهرستان در راه ریلی و جاده‌ای، بیان کرد: مسئولان بدانند اندیمشک شاهراه ارتباطی استان خوزستان بوده و باید نگاه به توسعه شهرستان همه جانبه و محدود به حوزه خاص نباشد.    

وی با بیان اینکه سد بالارود بیش از ۱۲ هزار هکتار به ظرفیت کشاورزی شهرستان اضافه می‌کند، افزود: با اجرای طرح‌های مربوط به حوزه کشاورزی و ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری بیش از ۱۱ هزار هکتار به اراضی کشاورزی شهرستان افزوده می‌شود.    

حسنوند رفع مشکلات حفر چاه‌های غیر مجاز با تاکید بر قانون و حمایت از کشاورز را قابل رفع دانست و گفت: با پیگیری های صورت گرفته رفع مشکل قرارداد کشاورزان رفع و این موضوع مورد تایید مسئولان استان و بخش های ذی صلاح است.  

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خاتمه با بیان اینکه مشکلات در حوزه آب با وجود سه رودخانه و سد در اندیمشک پذیرفته نیست، گفت: احداث شبکه آب‌یاری در شهرستان پاسخ به توسعه و رفع محرومیت این شهرستان است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فریدون حسنوند     |     مراسم افتتاحیه     |     کشاورزی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi