کد خبر : ۵۳۰۷۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
ماموریت اصلی «کلاه سفیدها»

مقیم/داستان «کلاه سفید ها» و حضور داوطلبانه آن ها در کشورهای آسیب دیده به خصوص سوریه، موضوعی است که در برنامه این هفته «قاره ها» مورد بحث و کارشناسی قرار می گیرد.

 

به گزارش مقیم، کلاه خود های سفید سازمانی هستند که در سال 1944 در آرژانتین ایجاد شده و وابستگی مستقیمی به وزارت خارجه این کشور دارند. تشکیلاتی مردمی و داوطلبانه که وظایف و ماموریت هایشان شامل کمک های مردمی در حوادث طبیعی و اجتماعی و بازسازی و توسعه کشور آسیب دیده است.

سالگادو، تهیه کننده «قاره ها» در این برنامه سعی دارد بررسی کند که کلاه خود های سفید واقعا چه کسانی هستند؟ چه کسانی آن ها را تامین مالی می کند و چه افراد یا کشورهایی پشت این سازمان هستند؟ بر اساس گفته های خود کلاه سفیدها، آن ها طبق اصول مشخصی مثل انصاف، بی طرفی، استقلال و انسان دوستی، بنا بر درخواست کشور مقابل یا درخواست بین المللی در مناطق مشخصی وارد می شوند و دخالت می کنند.

در ادامه کارشناسان «قاره ها» تببین می کنند که چطور کلاه سفیدها در جنگ سوریه به اسم «نیروی دفاع مردمی سوریه» حضور داشتند و در حقیقت به عاملی برای دخالت غرب تبدیل شده بودند. این گروه ها در سوریه معمولا توسط انگلیس، ایالات متحده و عربستان سعودی تامین مالی می شوند. سالگادو تلاش دارد تا از تاریخ شکل گیری این گروه ها، ماموریت هایشان، منابع مالی و حامیان آن ها در سوریه و بقیه مناطق دنیا صحبت کند.

برنامه قاره ها در مدت زمان 25 دقیقه، شنبه ها ساعت 10:30 به وقت تهران برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی پخش و یکشنبه ساعت 4:30 و 14:00 به وقت تهران بازپخش خواهد شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : هیسپان تی وی     |     کلاه سفیدها     |     سالگادو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi