کد خبر : ۵۳۰۷۴۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
هیچ مدیر بازنشسته‌ای در وزارت اقتصاد نداریم

مقیم/وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: هیچ مدیر بازنشسته‌ای در وزارت امور اقتصادی و دارایی، شرکت‌های وابسته و بانک‌ها حضور ندارد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی ظهر امروز( چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هیچ مدیر بازنشسته ای در وزارت امور اقتصادی و دارایی، شرکت های وابسته و بانک‌ها حضور ندارد.

وی درخصوص استعفای مسعود نیلی و تاثیر آن بر راهبری اقتصاد در دولت، گفت: طراحی سیاست‌های اقتصادی در دولت اصلا به فرد متکی نیست. این یک کار جمعی است که با ریاست رئیس‌جمهور موارد مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

دژپسند در پاسخ به سوال دیگری پیرامون حواشی واگذاری کارخانه نیشکر هفت تپه و اعتراضات کارگران این کارخانه، ادامه داد: واگذاری ها شرایطی دارد و این مشکلات به وجود آمده خیلی ربطی به واگذاری ها ندارد؛ مسائلی در فرآیند توسعه طرح‌هایی که واگذار شده وجود دارد که گاهی مشکلاتی به وجود می‌آورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: کارگران چون حقوق شان را نگرفته بودند، ناراحت بودند بنابراین با صحبت‌هایی که با خریدار و مجموعه مدیریتی فعلی انجام شد، قرار است که حقوق‌شان را پرداخت کنند و مشکلات کاهش یابد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر SPV به نتیجه نرسد، چه راهکاری برای دورزدن تحریم ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: داریم تلاش می کنیم که به نتیجه برسد و حتما راه‌های جایگزین طراحی شده است. ما خود را متکی به یک راه حل نمی‌کنیم که اگر این راه حل بر فرض محال به نتیجه نرسد با مشکل روبه‌رو شویم.

دژپسند در خصوص حذف یارانه اقشار پردرآمدها، اظهار کرد: یارانه در قالب بودجه و سیاست های سال آینده مورد بحث قرار می‌گیرد که هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه اتاق مدیریت ضد تحریم در وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شده است، عنوان کرد: این اتاق را مدت‌هاست شکل دادیم و در حال پایش اقدامات طرف خارجی و برخورد و مقابله با آن هستیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فرهاد دژپسند     |     مدیران بازنشسته     |     دولت دوازدهم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi