کد خبر : ۵۳۰۶۹۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
روز ایران در دانشگاه دولتی فیلیپین

مقیم/نمایشگاه «روز ایران» برگرفته از صنایع دستی، عکس از ایران، خوشنویسی، کارگاه خوشنویسی و غذاهای ایرانی به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در دانشگاه دولتی فیلیپین برپا شد.

 

به گزارش مقیم، همزمان با پانزدهمین سال تأسیس مرکز مطالعات آسیایی دانشگاه یوپی، نمایشگاهی با عنوان «روز ایران» به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین و با همکاری مرکز مطالعات آسیایی دانشگاه یوپی، انجمن خوشنویسان ایران شعبه مانیل، انجمن دوستی ایران و فیلیپین و انجمن دوستی زنان فیلیپین و ایران در محل این دانشکده برپا شد.

محمد جعفری‌ملک، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل طی سخنانی، ابراز امیدواری کرد با توجه به برگزاری چندین برنامه نمایشگاهی دیگر در این دانشگاه، اینگونه برنامه‌ها بتواند راهی برای شناخت بهتر و بیشتر فرهنگ دو کشور باز کند.

وی افزود: تمدن غنی و گرانسنگ ایران با هفت هزار سال قدمت توانسته است مهد فرهنگ و هنر جهان باشد. این تمدن زمانی که با فرهنگ اسلامی آشنا شد، پس از ورود اسلام به سرزمین ایران توانست با ادغام معنویت اسلامی و هنر چهره جدیدی از هنر معنوی و دینی را به جهانیان نشان دهد.

جعفری‌ملک در ادامه، بیان کرد: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مانیل با ابداع نمایشگاه‌های گفت‌وگوی ادیان از طریق هنر سعی می‌کند علاوه بر شناساندن فرهنگ غنی ایران اسلامی به جهانیان، گامی کوچکی در جهت نزدیکی ادیان ابراهیمی از طریق هنر بردارد.

وی به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و از برگزاری مسابقه از سوی رایزنی فرهنگی ایران با محوریت این ایام، خبر داد.

سیویلیا، معاون مرکز مطالعات آسیای دانشگاه یوپی و رییس انجمن دوستی ایران و فیلیپین نیز طی سخنان کوتاهی از همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این نمایشگاه تشکر و قدردانی کرد.

این نمایشگاه شامل صنایع دستی، عکس از ایران، خوشنویسی، کارگاه خوشنویسی و غذاهای ایرانی می‌شود. از این رو، 30 قطعه عکس از نقاط مختلف ایران و تهران و 22 تابلوی خوشنویسی نستعلیق به نمایش گذاشته شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دانشگاه یوپی     |     روز ایران     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi