کد خبر : ۵۳۰۶۳۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
رونمایی از کتب «از مبدا واشنگتن به مقصد کابل» و «سیاست خارجی ایران در افغانستان»

مقیم/کتب «از مبدا واشنگتن به مقصد کابل» و «سیاست خارجی ایران در افغانستان» از آخرین آثار آرمان شهریار، نویسنده افغانستانی که با حمایت نمایندگی فرهنگی ایران در کابل به چاپ رسیده است، رونمایی شدند.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، کتب «از مبدا واشنگتن به مقصد کابل» و «سیاست خارجی ایران در افغانستان» از آخرین آثار آرمان شهریار، نویسنده افغانستانی که با حمایت نمایندگی فرهنگی ایران در کابل به چاپ رسیده است، با حضور اساتید دانشگاه و دانشجویان و دوستداران ادب و فرهنگ رونمایی شدند.

شهریار آرمان در سخنانی در این مراسم، گفت: کتاب سیاست خارجی ایران در افغانستان را ترجمه کردم زیرا نویسنده این کتاب با اذعان به قدرت ایران در منطقه، خدمات این کشور را در افغانستان برشمرده است.

امین احمدی، رییس دانشگاه ابن سینا در خصوص کتاب از مبدا واشنگتن به مقصد کابل گفت: سیاست خارجی آمریکا در موضوع حقوق بشر با دیگر کشورهای جهان متفاوت است، زیرا موضوع حقوق بشر در جهان به دلیل جنگ جهانی دوم برای برقراری صلح مطرح شد اما امریکا نسبت به حقوق بشر در جهان استثنائاتی قائل می‌شود که در بیشترین موارد، مانعی بر سر راه حقوق بشر است.

فاضل سنچارکی، معاون انتشاراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان هم در سخنانی، با تأکید بر اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی و توسعه فرهنگ مطالعه، آمادگی این وزارتخانه را برای حمایت از نویسندگان و تألیفات آنان اعلام کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : واشینگتن به کابل     |     کتب     |     مراسم رونمایی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi