کد خبر : ۵۳۰۶۲۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
صندوق های پژوهش و فناوری بازوی اجرایی صندوق نوآوری و شکوفایی هستند

مقیم/ سی و پنجمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری امروز در محل دفتر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تشکیل شد.

 

به گزارش مقیم به نقل از صندوق نوآوری شکوفایی،در ابتدای جلسه دکتر غلامی رییس کارگروه ضمن تبریک انتصاب دکتر وحدت به ریاست هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ابراز امیدواری نمودند که با وجود نیروی جوان و همچنین تجربه دکتر وحدت، صندوق نوآوری و شکوفایی و دبیرخانه کارگروه در دور جدید، فعالیت خود را قدرتمندتر و بهتر ادامه دهد.

ایشان همچنین از زحمات دکتر سلطانی رییس سابق هیئت عامل صندوق به عنوان فردی که با خلوص نیت برای شکل‌دهی صندوق نوآوری و شکوفایی و دبیرخانه کارگروه زحمت کشیدند، تقدیر و تشکر نمودند.

در ادامه دکتر وحدت دبیرکارگروه لازمه ادامه مسیر را همکاری همه فعالان این مجموعه اعم از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانسته و همچنین لزوم تفکیک کاری لازم بین نقش دبیرخانه کارگروه و نقش تعاملی صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری را یادآور شدند.

ایشان در ادامه بیان داشتند که صندوق‌ها پررنگتر از گذشته شده و نقش بازوی اجرایی صندوق نوآوری و شکوفایی را برعهده خواهند گرفت و همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منابع بیشتری را به اکوسیستم دانش‌بنیان کشور تزریق می‌نماید.

وحدت ضمن اشاره به تخصصی بودن، چابک بودن و مستقر بودن صندوق ها در مناطق مختلف جغرافیایی گفت: صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند بهتر از صندوق نوآوری و شکوفایی در شناسایی شرکت ها و پوشش ریسک عمل نمایند، نکته مهم در این مسیر نیز اسقرار کامل سیستم ارزیابی و رتبه‌بندی صندوق‌هاست تا به کمک آن دستگاه ها، وزارتخانه‌ها و صندوق نوآوری و شکوفایی بتوانند با اعتماد کامل با صندوق‌های پژوهش و فناوری تعامل نمایند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : غلامی     |     پژوهش     |     فناوری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi