کد خبر : ۵۳۰۶۲۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
نگاهی به احداث و بهره برداری از سد البرز

مقیم/مراحل احداث و بهره برداری از سد البرز در استان مازندران در برنامه این هفته «ایران» در شبکه پرس تی وی معرفی و بررسی می شود.


به گزارش مقیم، این برنامه به مراحل ساخت سد البرز که در شهرستان سوادكوه شمالي و بخش لفور واقع شده‌است پرداخته و احداث این سد مخزنی بر روی رودخانه بابلرود را برای بینندگان به تصویر می کشد.
ارتفاع این سد سنگریزه ای از بستر 75 متر بوده و طول تاج آن 838 متر است. سد البرز با حجم مخزن 150 میلیون مترمکعب پس از 15 سال در سال 1389 به بهره برداری رسیده و آب موردنیاز ۵۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان‌های بابل، بابلسر، قائم‌شهر و جویبار را تأمین می کند.
در بخش دیگری از برنامه «ایران» و در ادامه معرفی استان ایلام سفری به تنگه رازیانه در 50 کیلومتری جاده ایلام- بدره خواهیم داشت. این تنگه یکی از پدیده های زمین شناسی در استان ایلام است و در سال 1388 در فهرست آثار طبیعی- ملی ایران قرار گرفته است.
در این برنامه همچنین روستای کلم (Kolm) از روستاهای استان ایلام معرفی خواهد شد. این روستا یکی از مناطق زیبا و پر آب این استان است.
برنامه «ایران» یکشنبه 27 آبان ساعت 20:00 به وقت تهران به مدت 10 دقیقه روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود. تکرار این برنامه نیز دوشنبه ساعت 12:00 و سه شنبه ساعت 18:00 پخش خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سد البرز     |     پرس تی وی     |     احداث     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi