کد خبر : ۵۳۰۶۱۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
۳۰ هزار ایرانی در خارج از کشور بیمه تامین اجتماعی هستند

مقیم/ مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار ایرانی در خارج از کشور با احتساب افراد تحت تکفل این افراد، در مجموع ۷۴ هزار نفر در قالب بیمه ایرانیان خارج از کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

 

به گزارش مقیم از ایرنا،دکتر احمدرضا خزاعی افزود: با احتساب افراد تحت تکفل این افراد، در مجموع 74 هزار نفر از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره مند می شوند. این افراد در راستای حمایت از بیمه پردازی ایرانیان خارج از کشور از تمام خدمات بیمه ای بهره می برند.
وی اظهار داشت: بر اساس آمار وزارت امور خارجه بیش از سه میلیون و 500 هزار نفر از ایرانیان در خارج از کشور زندگی می کنند که 51 درصد آنها مقیم کانادا و آمریکا هستند و به دلیل نداشتن سفارتخانه در این کشورها، تعداد زیادی از این افراد نمی توانند از خدمات تامین اجتماعی استفاده کنند.
خزاعی ادامه داد: همچنین 30 درصد ایرانیان خارج از کشور، در کشورهای اتحادیه اروپا و مابقی در دیگر کشورهای جهان حضور دارند؛ به همین منظور تلاش می شود بتوانیم تعداد بیشتری از ایرانیان در کشورهای مختلف جهان از خدمات تامین اجتماعی بهره ببرند.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که 81 درصد ایرانیان خارج از کشور، در کشورهای مترقی از نظر بیمه و امکانات هستند، برخی از آنها فقط تمایل به بیمه پردازی دارند و برخی دیگر هیچ علاقه ای به این موضوع ندارند، اما سازمان تامین اجتماعی تلاش می کند تا افرادی که می خواهند از خدمات این سازمان استفاده کنند، بتوانند به راحتی این خدمات بیمه ای را دریافت کنند.
مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت: به همین منظور 21 کارگزاری رسمی برون مرزی سازمان تأمین اجتماعی در اقصی نقاط جهان  راه اندازی شده است تا ایرانیان خارج از کشور بتوانند از خدمات بیمه ای به خوبی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: امیدواریم ایرانیان خارج از کشور با کارهای ساختاری که در زمینه فناوری اطلاعات در سازمان تامین اجتماعی در حال انجام است و با استفاده از اپلیکیشن موبایل و سایت این سازمان بتوانند کارهای بیمه ای خود را انجام دهند.
خزاعی ادامه داد: البته برای گسترش کارگزاری های رسمی به ویژه در آمریکا فراخوانی  4 داده شده است تا 51 درصد جمعیتی که در کانادا و آمریکا زندگی می کنند بتوانند این خدمات بیمه ای را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کنند.
وی تصریح کرد: اکنون تنها در کالیفرنیای آمریکا یک کارگزاری رسمی فعالیت دارد، اما ظرفیت بیش از اینها است، به همین منظور برنامه ای برای افزایش کارگزاری ها در آمریکا و کانادا داریم.
سازمان تامین اجتماعی با حدود 42 میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر، 18 نوع خدمت بیمه ای و درمانی به افراد زیرپوشش ارائه می دهد.
این سازمان دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است و 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند.
بخش بیمه ای تامین اجتماعی دارای 480 شعبه در سراسر کشور است و خدمات بیمه ای این سازمان از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می شود. همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان تر مردم به خدمات تامین اجتماعی، شعب اقماری و کارگزاری های این سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب، مشغول فعالیت هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : احمدرضا خزاعی     |     بیمه اجتماعی     |     ایرانیان خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi