کد خبر : ۵۳۰۶۱۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
نشست هم اندیشی اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان با معتمدین اتباع خارجی

مقیم/علی حسینی محمدآبادی روز پنجشنبه در نشست مشترک سازمان تامین اجتماعی و اداره کل اتباع استانداری کرمان با ذی نفوذان اتباع افغانستانی ساکن کرمان با اشاره به اینکه تامین و پوشش آحاد مختلف وظیفه این سازمان است افزود: با تسهیلاتی که دولت تدبیر و امید فراهم کرده اتباع بیگانه نیز می توانند از خدمات تامین اجتماعی بهره مند شوند.

 

به گزارش مقیم،علی حسینی محمدآبادی روز پنجشنبه در نشست مشترک سازمان تامین اجتماعی و اداره کل اتباع استانداری کرمان با ذی نفوذان اتباع افغانستانی ساکن کرمان با اشاره به اینکه تامین و پوشش آحاد مختلف وظیفه این سازمان است افزود: با تسهیلاتی که دولت تدبیر و امید فراهم کرده اتباع بیگانه نیز می توانند از خدمات تامین اجتماعی بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان دومین تولیدکننده درمان در سطح کشور است گفت: خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی در سه بیمارستان بزرگ و ١٣ درمانگاه سطح استان کرمان به صورت مستقیم و رایگان انجام می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه خدمات بیمه تامین اجتماعی برای اتباع خارجی همانند بیمه شدگان ایرانی ارائه می شود تصریح کرد: از ١١٠ هزار مستمربگیرتامین اجتماعی در استان کرمان ٢٠ نفر از آن ها اتباع خارجی هستند.
حسینی محمدآبادی با بیان اینکه از وجود پنج هزار بیمه شده خارجی در کرمان خبرداد و گفت: از این تعداد حدود سه هزار نفر از آن ها اتباع افغان هستند که این مهم نشان می دهند که اشتغال در حوزه اتباع خارجه در استان کرمان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه بیمه تامین اجتماعی مقدمات بیمه شدن در زمان حال و استفاده از خدمات را در زمان آینده فراهم کرده است گفت:  یکی از راه هایی که آینده خانواده ها را تامین می کند؛ سازمان تامین اجتماعی است که نیمی از جمیعت کشور تحت پوشش این سازمان هستند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با تاکید براینکه زیرساخت ها برای بیمه شدگان اتباع خارجی فراهم است تصریح کرد: بیمه شدن ١٠٠ درصدی اتباع خارجی در سالجاری تحقق یافته و اتباع خارجی می توانند با مراجعه به شعب تامین اجتماعی در سطح استان کرمان از خدمات این سازمان بهره مند شوند.
حسینی محمدآبادی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی دوران نشاط و شادابی افراد را حفظ می کند و در سالمندی به افراد بازمی گرداند بیان داشت: اتباع خارجی در صورت بازگشت به کشور خود نیز می توانند سابقه بیمه خود را منتقل کنند.

در ادامه این نشست شمس الدینی مدیرکل اتباع مهاجرین استانداری کرمان با بیان این که ما وارث بیش از ٥٠ سال حضور اتباع خارجی در کشورمان هستیم گفت: حضور با این قدمت و ووضعیت می طلبد فکر اساسی را داشته باشیم .

ایشان بیان کرد بیش از سه میلیون نفر جمعیت اتباع خارجی در کشور داریم که بخش سه نسل و چهار نسل از آن ها افغانستان را ندید و بحران ها و جنگ هایی که در این کشور وجود داشته مهاجرت کرده اند.

شمس الدینی با بیان این مطلب که اتباع خارجی ساکن در کشور ما در حوزه سلامت با چالش های جدی روبرو هستند و هزینه های هنگفتی در این حوزه انجام میدهندافزود: مامعتقدم که بیمه هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آینده است.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بیمه اجتماعی     |     اتباع خارجی     |     نشست هم اندیشی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi