کد خبر : ۵۳۰۵۹۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
بازدید دانش‌آموزان مدرسه سباستاتسی ارمنستان از مسجد کبود ایروان

مقیم/در پی برگزاری اردوهای آموزشی دانش‌آموزان زبان فارسی تحت حمایت رایزنی فرهنگی ايران در ارمنستان، مسجد کبود ايروان (پايتخت ارمنستان) میزبان دانش‌آموزان فارسی آموز مدرسه مخیتار سباستاتسی بود.

 

به گزارش مقیم، دانش‌آموزان ارمني در جريان ديدن از مسجد کبود، پرسش‌های متعددي در مورد فرهنگ ایران، آداب و رسوم و طرح مشترکات آیینی و فرهنگی مطرح كردند. ضمن اینکه اين دانش‌آموزان فارسي‌آموز، پیشنهاداتی برای ایجاد بستری صمیمی و دوستانه براي آشنایی هر چه بیشترشان با مردمی که زبان آنها را می‌آموزند ارايه دادند.

این بازدید با قصه‌خوانی و دکلمه شیرین و بسیار دلنشین اشعار فارسی توسط این دانش‌آموزان همراه بود که تلاش و اشتیاق آنان در این عرصه، نشان از علاقه آنان به زبان و ادبیات فارسی است.

ديانا نظریان، معلم اين گروه از دانش‌آموزان از معلماني است که بخشی از برنامه تدریس خود را به معرفی آیین‌ها و آداب و رسوم و فرهنگ ایران اختصاص مي‌دهند.

بازدید از مجموعه مسجد كبود ايروان به عنوان نمادی از جامعه ایرانی که در بردارنده مختصات معماری، مذهبی، آموزشی و اجتماعی ایرانیان مسلمان است، برای فارسي‌آموزان ارمنستاني منشأ الهام و آگاهی است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مسجد کبود ایروان     |     بازدید     |     دانش آموزان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi