کد خبر : ۵۳۰۵۸۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
برگزاری سمینار بین‌المللی ادبیات در اندونزی

مقیم/سمینار بین‌المللی ادبیات، در دانشگاه پاکوان شهر بوگور اندونزي با حضور شخصیت‌های ادبی از شهرهاي مختلف اين کشور و نيز اساتید، دانشجویان و ميهمانان خارجی از کشورهای ایران، پرتغال، ایتالیا، ویتنام و برونئی، برگزار شد.

 

به گزارش مقیم، در مراسم افتتاحیه اين همايش پس از همخوانی سرود ملی کشوراندونزی، برنامه هنری توسط دانشجویان خارجی دانشگاه پاكوان اجرا شد و سپس رستو گوناوان، مدیر بخش هنر اداره‌کل وزارت فرهنگ و آموزش اندونزی سخنان افتتاحیه را قرائت کرد.

در این سمینار مهرداد رخشنده، رايزن فرهنگي ايران در اندونزي که به دعوت رسمی مسئولین اجرایی در این سمینار حضور داشت، سخنان خود را با توضیحاتی درباره جایگاه زبان و ادبیات در ایران و نقش آن در فرهنگ عمومی جامعه بیان كرد.

وي همچنين در بخش دیگری از سخنان خود به تأثیرات مثبت و منفی شکل‌گیری دنیای مجازی در موازات با دنیای فیزیک اشاره داشت و گفت: ویژگی‌های خاص و مثبت فضای مجازی همچون تعاملی بودن، عدم محدودیت به زمان و مکان خاص، هایپرلینک بودن، موازی بودن با دنیای فیزیکی و دیگر مؤلفه‌ها امکانات نوینی را در عرصه ادبیات ایجاد کرده است و سهولت در دسترسی به منابع و شخصیت‌های ادبی از کشورهای مختلف در این فضا توانسته در علاقمندان به این حوزه انگیزه‌های بیشتری جهت فعالیت ایجاد كند.

رخشنده در ادامه گفت: جنبه‌های مثبت دیگر فراوانی را در خصوص تأثيرات دنياي مجازي بر زبان و ادبيات می‌توان یافت و از طرفی شاهد جنبه‌های منفی نیز هستیم، همچون اکتفا کردن به مخاطبان محدود، عدم کیفیت مطلوب متون ادبی، پیدا شدن غلط‌های نگارشی و عدم وجود امنیت کافی و متون مسموم و دیگر موارد که نشان از این است که به طور کل نمی‌توان گفت؛ فضای مجازی خوب است یا بد.

رايزن فرهنگي كشورمان افزود: در اصل شیوه استفاده است که می‌تواند جنبه‌های مثبت و منفی آن را بالفعل برساند.

در ادامه اساتید این حوزه  مقالات خود را ارايه دادند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دانشگاه پاکوان     |     سمینار     |     کتاب     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi