کد خبر : ۵۳۰۵۳۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
سالانه ۴ درصد تهرانی‌ها به دیابت مبتلا می‌شوند

مقیم/رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم اظهار کرد: سالانه چهار درصد افراد درشهر تهران به بیماری دیابتی مبتلا می‌شوند و برای پیشگیری این موضوع راهکارهای خوبی ارائه شده است و بیش از ده دستورالعمل به وزارت بهداشت پیشنهاد داده ایم.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، وی در مراسمی که شب گذشته (پنج‌شنبه ۲۴ آبان) به مناسبت بیستمین سال پژوهش و مشارکت مردمی در ارتقاء سلامت " مطالعه قند و لیپید ایران" در پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم برگزار شد، اظهار کرد: مطالعات گسترده لیپید در حوزه سلامت انجام می‌شود؛ از سال ۷۷ این مطالعات در شهر تهران انجام شد و از سال ۸۰ برای تغییر در شیوه زندگی طراحی شده است.

دکتر فریدون عزیزی اظهار کرد: لیپید سلامت روانی و اجتماعی را شامل می‌شود و در این طرح پیامدهای مختلف بیماری‌های غیر واگیر بررسی می‌شوند.

عزیزی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای لیپید گفت‌: در سطوح مختلف اجتماعی طرح لیپید انجام گرفته است و توانمند سازی جامعه نیز در این طرح درنظر گرفته شده و افراد زیر مجموعه‌ آن مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

رئیس پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم  با بیان اینکه عوامل ژنتیکی و ارثی در بیماری‌های غیر واگیر تاثیر دارند گفت‌: ماسعی کرده‌ایم که به افراد آموزش‌های لازم در زمینه‌های محتلف را بدهیم؛ اکنون به ازای هر ۱۰۰ نفر در تهران، یک نفر به مبتلا به دیابت نوع دو وجود دارد که با تغییر سبک زندگی این میزان به شش دهم رسیده است.

عزیزی درباره مطالعات حوزه لیپید گفت: ۳۰۰ نفر از دانشمندان در تجزیه و تحلیل و ارائه گزارش و مطالعه قند و لیپید و ۷۲ نفر در اجرای برنامه همکاری داشته‌اند و استمرار این مطالعات تاثیر زیادی بر سلامت جامعه دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : غدد درون ریز     |     دانشگاه علوم پزشكي     |     دیابت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi