کد خبر : ۵۳۰۵۳۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
گلوبال تایمز: اروپا بی اعتنا به آمریکا با تهران تجارت می کند

مقیم/روزنامه گلوبال تایمز چین نوشت اتحادیه اروپا دیگر نمی خواهد «تسلیم باج خواهی ها و یکجانبه گرایی آمریکا در عرصه بین المللی شود» و تصمیم به ادامه روابط و مبادلات تجاری با ایران گرفته است.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا ،این روزنامه دولتی چین روز جمعه نوشت اتحادیه اروپا سال ها است به دلیل زیاده خواهی های آمریکا، متحمل خسارات شده است اما بنا را این بار بر مقاومت قرار داده است.
گزارش ادامه می دهد کشورهای بزرگ اروپا از جمله فرانسه و آلمان و حتی انگلستان بر این باور هستند که این اتحادیه باید درباره سرنوشت خود و شرکت های اروپایی بدون نظرداشت فشارهای آمریکا تصمیم بگیرد و اجازه ندهد منافعش قربانی یکجانبه گرایی شود.
روزنامه چینی تصریح کرده است در جریان دیدار سران کشورهای مختلف دنیا از پاریس برای شرکت در آیین گرامیداشت «خاتمه جنگ جهانی»، کشورهای اروپایی به طور آشکار آمریکا را به دلیل اجرای سیاست «اول آمریکا» مورد انتقاد قرار داده و صراحتا با یکجانبه گرایی مخالفت کردند.
گلوبال تایمز تاکید کرده است از مسایلی که ترامپ را در سفر به فرانسه بسیار عصبانی کرد علاوه بر تصمیم اروپا برای تجارت با تهران، طرح «ارتش اروپایی» توسط مکرون، رییس جمهوری فرانسه بود موضوعی که رییس جمهوری آمریکا آن را توهین آمیز خواند.
گلوبال تایمز نوشت اروپا دیگر نمی خواهد مطیع محض آمریکا باشد و می کوشد با ایجاد «شبکه پرداختی بانکی مستقل» از تحریم های یکجانبه واشنگتن علیه ایران عبور کرده و همزمان بدون اتکا به آمریکا برای دفاع از خود، ارتش ایجاد کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اروپا     |     چین     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi