کد خبر : ۵۳۰۵۳۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
باکو فرانسه را به بی احترامی به حقوق بین المللی متهم کرد

مقیم/وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، در واکنش به سفر اخیر «باکو ساآکیان» رئیس منطقه قره باغ کوهستانی به فرانسه ، این کشور را به بی احترامی به موازین حقوق بین المللی متهم کرد .

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان ،اعلام کرد که سفر ساآکیان به فرانسه تلاش جدید نافرجام برای تبلیغ تجزیه طلبی در سطح بین المللی است .
وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، فرانسه را به ایجاد شرایط لازم برای انجام سفر ساآکیان ، متهم کرد و افزود : اقدام اخیر فرانسه بر خلاف اصول همکاری و روابط دوجانبه و مخالف توافقنامه های امضا شده میان باکو و پاریس است و بی احترامی به موازین حقوق بین المللی را به نمایش می گذارد .
در گزارش وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان آمده است : شرایط فراهم شده از سوی فرانسه برای تبلیغ یک رژیم غیر قانونی ، تردیدی در زمینه موضع بی طرفی فرانسه بعنوان یکی از روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ ، ایجاد می کند .
در این گزارش تاکید شده است که اقدام فرانسه ، لطمه جدی به جایگاه این کشور در جامعه جمهوری آذربایجان وارد می کند .
وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین اعلام کرد که دولت باکو در این ارتباط اعتراض شدید خود را از طریق کانال های دیپلماتیک به فرانسه ابلاغ خواهد کرد و رفتار دولت فرانسه مبتنی بر استانداردهای دوگانه جمهوری آذربایجان را وادار می کند تا در خصوص روابط خود با این کشور تجدید نظر کند .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حقوق بین الملل     |     باکو     |     فرانسه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi