کد خبر : ۵۳۰۵۰۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
گسترش همکاری‌های ایران و بنگلادش در امور قرآنی

مقیم/احمد بن يوسف، مدیر مؤسسه اقرا (انجمن بین‌المللی قرائت قرآن کریم بنگلادش) با حضور در رایزنی فرهنگی ايران در بنگلادش با سيد محمدمهدي حسيني‌فائق، سرپرست رايزني فرهنگي كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش مقیم، احمد بن یوسف در اين ديدار گفت: مؤسسه اقرا با سابقه بیش از 50 سال یکی از قطب‌های مهم قرآنی بنگلادش محسوب می‌شود و حضور نمایندگان و قراء ایرانی همواره زینت‌بخش محافل قرآنی بنگلادش بوده است.

در ادامه سيد محمدمهدي حسيني‌فائق، سرپرست رایزنی فرهنگي كشورمان با قدرداني از همکاری و فعالیت‌های مؤسسه اقرا در زمینه مسائل قرآنی، ابراز امیدواری کرد كه همکاری‌های مشترک ايران در بنگلادش در امور قرآني بیش از پیش توسعه یابد.

حسینی‌فائق افزود: قرآن محوری است که با عمل به آن می‌توان هم در دنیا و آخرت سعادتمند شد و هم بر مبنای آن اتحاد میاد جهان اسلام حاصل شود. بخشی از مشکلاتی که جهان اسلام با آن مواجه است ناشی از بی‌توجهی به قرآن و عدم پایبندی به اصول و آموزه‌های آن است.

در پايان اين ديدار سرپرست رایزنی فرهنگی ايران در بنگلادش با برشمردن فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ايران همچون برگزاری کلا‌س‌های آموزشی، مسابقات قرآن، تبادل هیأت‌های قرآنی برای همکاری‌های بیشتر و انجام برنامه‌های مشترک اعلام آمادگی كرد.

گفتني است؛ موسسه اقرا در سال 1966 مسلادي در پاکستان تأسیس شده و در هیأت مؤسسان آن، قاريان مشهور مصری مانند خلیل الحصری (ريیس)، عبدالباسط (عضو هیأت اجرایی) و محمد یوسف از بنگلادش حضور داشتند.

پس از استقلال بنگلادش، این مؤسسه همچنان به فعالیت خود ادامه داد و توسط قاری محمد یوسف، اداره می‌شد که پس از فوت وي در حال حاضر پسرش احمد بن یوسف ـ که از فارغ‌التحصیلان الازهر مصر است ـ مدیریت آن را به عهده دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بنگلادش     |     قرآن     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi