کد خبر : ۵۳۰۴۶۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
«زاپاتیستا» همراه هیسپان تی وی می شوند

مقیم/«زاپاتیستا» گروهی مبتنی بر ساختارهای مردمی و بومی است که نام این گروه در تاریخچه حرکت ها و شورش های مردمی آمریکا ریشه دوانده است. هیسپان تی وی در مستندی به معرفی این گروه پرداخته است.


به گزارش مقیم، کارگردان در این مستند به بهانه بیست و یکمین سالگرد تاسیس این گروه، سعی در نشان دادن روش زندگی این گروه و تاثیری که در زندگی روزمره مردم داشته، «زاپاتیستا» را معرفی کند.
این مستند در ادامه با بیان آن که این گروه الهام بخش و مشوق بسیاری از مبارزات آزادی خواه منطقه بوده است به این واقعیت اشاره می کند که زاپاتیستا، سازمانی مبتنی بر ساختارهای اجتماعی و جوامع بومی است و افکار آنها ناشی از تفکرات کهنشان است. 
دیگو مردوگو، کارگردان این مستند زاپاتیستا را نمونه ای از انسجام، پشتکار، تلاش بی وقفه، مبارزه و دانش جمعی معرفی می کند که بیش از بیست و یک سال از عمرش می گذرد و در تاریخچه شورش های آمریکا ریشه دوانده است.
مستند «قیام زاپاتیستا» محصوا سال 2016 شبکه هیسپان تی وی روز جمعه 25 آبان ماه، ساعت 16:30 برای مخاطبان اسپانیایی زبان این شبکه پخش و بینندگان می توانند تکرار این مستند 52 دقیقه ای را فردای آن روز ساعت 7:30 تماشا کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دیگو مردوگو     |     زاپاتیستا     |     هیسپان تی وی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi