کد خبر : ۵۳۰۴۵۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
اهداي جوايز هنرمندان برتر سومین جشنواره بین‌المللی نقاشی نوروزی ايران در نخجوان

مقیم/از سوي وابستگي فرهنگي ايران در نخجوان، تندیس و لوح سپاس هنرمندان نخجواني حائز رتبه در سومین جشنواره بین‌المللی نقاشی نوروزی در منطقه آزاد بین‌المللی تجاری و اقتصادی ارس ایران، اهدا شد.

 

به گزارش مقیم، نمایشگاه هنرهای تزیینی به مناسبت انتخاب نخجوان به عنوان «پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی 2018» در سالن بهروز کنگرلی اتحادیه نقاشان اين خودمختاري برگزار شد. در اين نمايشگاه آثار منتخب جمعی از هنرمندان برجسته نخجوانی به نمايش گذاشته شد.

در حاشيه آيين افتتاحيه اين نمايشگاه، وابستگی فرهنگی ایران در نخجوان با همکاری اتحادیه نقاشان جمهوری خودمختار نخجوان، هدایای نقدی، تندیس و لوح سپاس عاکیف حسن‌اف، هنرمند منبت‌کار و آیدا ابراهیم‌اوا، هنرمند صنایع دستی و کاربردی نخجوانی را که در سومین جشنواره بین‌المللی نقاشی نوروزی در منطقه آزاد بین‌المللی تجاری و اقتصادی ارس ایران حائز رتبه و مقام شده بودند، اهدا كرد.

گفتني است؛ نمایشگاه هنرهای تزیینی نخجوان با حضور منصور آیرم، سرکنسول و محمدرضا پاكروان، وابسته فرهنگي ایران در نخجوان، محمت امین‌ کی راز، سرکنسول ترکیه در نخجوان، الویه حمزه‌اوا، عضو مجلس ملی جمهوری آذربایجان و رییس اتحادیه نقاشان نخجوان، جمعی از هنرمندان باسابقه و دانشجویان و هنرجویان نقاشی نخجواني، برگزار شد.

در آیین مراسم افتتاحیه الویه حمزه‌اوا، ريیس اتحادیه نقاشان نخجوان گزارش درباره وضعیت کلی هنر و فعالیت‌های گوناگون هنرمندان در نخجوان ارایه داد و گفت: در این نمایشگاه مشترک و بزرگ 100 اثر برجسته از آثار هنرمندان پرتلاس و مشهور نخجوانی به نمایش گذاشته شده است.

وی در بخش پایاني سخنانش ضمن تأکید بر همکاری‌های خوب و مستمر فرهنگی و هنری با وابستگی فرهنگی ايران در نخجوان، گفت: یکی از این همکاری‌های مشترک و دوجانبه را در خصوص شرکت دو هنرمند عضو اتحادیه نقاشان نخجوان در جشنواره بین‌المللی نقاشی در ارس ایران شاهد هستیم و اهدای هدایای نفیس به این دو هنرمند نخجوانی به همین مناسبت است

در ادامه منصور آیرم، سرکنسول کشورمان در نخجوان در سخنانی به سابقه همکاری‌های مشترک به ویژه برگزاری نمایشگاه نقاشی و هنر نگارگری استاد فرشچیان از ايران و نمایشگاه عکس استاد پاشا هادیان از نخجوان اشاره و بر گسترش و تعمیق روابط مشترک و متقابل در همه زمینه‌ها به خصوص در عرصه‌های فرهنگی و هنری تأکید كرد.

محمت امین کی راز، سرکنسول ترکیه در نخجوان هم با بيان سخناني به توسعه و همکاری‌های مشترک فرهنگی و هنری با اتحادیه نقاشان نخجوان و سرکنسولگری ايران در اين خودمختاري تأکید کرد.

محمدرضا پاکروان، وابسته فرهنگی ايران در نخجوان هم آمادگی ايران را برای هرگونه همکاری‌های فرهنگی و هنری متقابل و مشترک با نخجوان به ویژه در عرصه هنرهای تجسمی، نقاشی، خوشنویسی، عکاسی، منبت‌کاری، صنایع دستی، تذهیب، تشعیر، نقاشی‌خط، میناکاری، فرش، سرامیک و سفال و... اعلام كرد.

شایان ذکر است؛ در این نمایشگاه گروهی (از 11 تا 18 آبان‌ماه) 100 اثر منتخب جمعی از هنرمندان معروف نخجوان در رشته‌هاي نقاشی، منبت‌کاری، مس‌کاری، فرش‌بافی، سرامیک‌کاری، ملیه‌دوزی، کار بر روی سنگ نمک و ... به نمایش درآمد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه هنرهای تزئینی     |     رایزنی فرهنگی     |     اهدای جایزه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi