کد خبر : ۵۳۰۳۹۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
تدریس درس «تاریخ فرهنگی ایران» در دانشگاه بلگراد صربستان

مقیم/واحد درسی «تاریخ فرهنگی ایران» به عنوان یکی از واحدهای انتخابی دوره کارشناسی ارشد، از سال تحصیلی جاری در دانشگاه بلگراد صربستان تدریس می‌شود.

به گزارش مقیم، سعید صفری، استاد اعزامي از ايران به صربستان براي تدريس زبان و ادبيات فارسي و مدرس درس «تاريخ فرهنگي ايران» در دانشگاه بلگراد، گفت: با تصویب شورای آموزشی دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه بلگراد و برای نخستین بار، واحد درسی مرتبط با زبان فارسی و فرهنگ ایران در مقطع کارشناسی ارشد ارایه شده و تدریس می‌شود.

وي افزود: درس «تاریخ فرهنگی ایران» در مجموعه دروس اختیاری برای دانشجویان رشته کارشناسی ارشد قرار دارد و برای یک نیمسال تحصیلی و به ارزش 6 پوینت ارایه می‌شود. از جمله اهداف آموزشی این درس، آشنایی دانشجویان با تاریخ و فرهنگ ایران و نیز تاریخ زبان و ادبیات فارسی است.

صفري ادامه داد: همچنین با موافقت مرکز تحصیلات تکمیلی دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه بلگراد، سه درس سمینار دانشجویان دکتری نیز به موضوعات «ایران و جاده ابریشم»، « تاریخ زبان و ادبیات فارسی» و «مطالعات فرهنگی ایران» اختصاص یافته و در سال جاری ارایه می‌شود.

گفتنی است؛ تا کنون در دانشگاه بلگراد، درس زبان فارسی تنها در مقطع کارشناسی و به صورت واحد انتخابی تدریس شده است و تصویب و ارایه درس جدید در مقطع کارشناسی ارشد، در راستای برنامه ارتقاي سطح آموزش زبان فارسی در دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی اين دانشگاه است.

همچنين انتظار می‌رود با افتتاح مرکز مطالعات زبان فارسی در این دانشگاه، دروس بیشتری مرتبط با زبان فارسی به برنامه آموزشی اين دانشکده افزوده شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تاریخ و فرهنگ ایرانی     |     سعید صفری     |     تدریس زبان فارسی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi