کد خبر : ۵۳۰۳۹۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی در نشست هم اندیشی خبر داد

مقیم/۱۹۲ نفر از اتباع خارجی در استان خراسان جنوبی بیمه تأمین اجتماعی هستند. که بیشتر آنها اتباع کشور افغانستان می باشند .

به گزارش مقیم به نقل از اتباع، مجید درویشی مدیرکل تأمین اجتماعی استان گفت : از جمعیت۷۸۰ هزار نفری خراسان جنوبی تعداد ۱۱۶ هزار و ۴۱۰ نفر  بیمه شده اصلی  و ۱۶ هزار و ۶۰۰ نفر مستمری بگیر هستند.
مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی اظهار کرد: به طور کلی مجموع افراد تحت پوشش و مستمری بگیر تأمین اجتماعی در خراسان جنوبی به همراه خانواده هایشان ۳۶۵ هزار نفر است که ۴۷ درصد جمعیت استان را شامل می شود.
درویشی  بیان کرد: در هفت ماهه سال جاری ۱۸۰ میلیارد تومان بابت تعهدات بلند مدت، ۱۴ میلیارد تومان بابت تعهدات کوتاه مدت و ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت بیمه بیکاری توسط تأمین اجتماعی در خراسان جنوبی پرداخت شده است.
وی ادامه داد: به طور کلی در هفت ماهه  نخست سال جاری ۲۱۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران و بیمه شدگان تأمین اجتماعی در خراسان جنوبی پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد رشد داشته است.
مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در ابتدای سال ۹۶ تعداد ۷۱ هزار و ۱۳۰ نفر بیمه شده اصلی در خراسان جنوبی داشتیم که این آمار در حال حاضر به ۷۵ هزار و ۱۶۱ نفر بیمه شده رسیده است که یک رشد چهار هزار نفری را نشان می دهد.
درویشی در زمینه بیمه اتباع خارجی در خراسان جنوبی اظهار کرد: ۱۹۲ نفر از اتباع خارجی در خراسان جنوبی بیمه هستند که این تعداد به همراه خانواده هایشان حدود ۴۵۰ نفر می شوند و بیشتر آنان از کشور افغانستان هستند.
وی بیان کرد: بعد از اتباع کشور افغانستان تعدادی از اتباع کشور چین و به تعداد محدود از کشور روسیه و بلغارستان نیز در خراسان جنوبی بیمه تأمین اجتماعی هستند.
مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: ۹۸ درصد از بیمه شدگان اتباع خارجی در خراسان جنوبی مشمول بیمه اجباری و تنها دو درصد آنان مشمول سایر پوشش های بیمه ای هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مجید درویشی     |     اتباع خارجی     |     بیمه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi