کد خبر : ۵۳۰۳۶۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷
آب شرب مردم همواره اولویت دولت خواهد ماند

مقیم/معاون اول رئیس جمهور گفت: اولویت دولت تغییر نخواهد کرد و همواره بخش تامین آب شرب مردم جزو مهمترین اولویت ها خواهد بود.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری ظهر دوشنبه در حاشیه افتتاح فاز دوم طرح آبرسانی غدیر به شهرهای آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مردم خرمشهر و آبادان در سال‌های گذشته فقدان آب شرب مناسب بود، اظهار کرد: این مسئله در اواخر سال ۹۵ و اوائل سال ۹۶ تشدید شد که لازم است از صبر و بردباری مردم آبادان و خرمشهر قدردانی کنیم. 

جهانگیری افزود: طرح آبرسانی غدیر یکی از طرح های مهم است که از سالها قبل آغاز شده بود و در طول ۱۰ سال که از عمر این طرح می گذشت در مجموع ۹۵۰ میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری شده بود که دولت در سال ۹۶ به رغم همه محدودیت ها تا تیر ماه ۹۷ ظرف ۱۱ ماه کار بسیار بزرگی به‌صورت‌ شبانه روزی در این زمینه انجام داد و در این یک سال به اندازه کل ۱۰ سال قبل برای این طرح سرمایه گذاری کرد.

وی افزود: خوشبختانه امروز این طرح تکمیل شده و در آبادان و خرمشهر و شادگان و روستاهای منطقه، مردم در سه چهار ماه گذشته از آب شرب با کیفیت مناسب برخوردار هستند. 

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: مردم باید توجه داشته باشند که انتقال آب تصفیه شده از این مسیر طولانی، دشوار است و باید از این آب صرفاً برای مصرف شرب استفاده کنند و نیازهای دیگر خود را از سایر منابع آبی تامین کنند. 

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: خوشبختانه مردم شرایط دولت را درک می کنند. آمریکایی ها فشار اصلی خود را بر مهمترین منبع درآمدی کشور یعنی فروش نفت متمرکز کرده اند که این موضوع در اجرای برخی پروژه ها تاثیرگذار خواهد بود اما اولویت دولت تغییر نخواهد کرد و همواره بخش آب جزو مهمترین اولویت ها خواهد بود.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آب رسانی     |     دکتر اسحاق جهانگیری     |     روستا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi