کد خبر : ۵۳۰۱۷۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷
روزهای بدی در انتظار آمریکاست/ دولت ترامپ پشیمان خواهد شد

مقیم/وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه اطمینان داریم روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست، گفت: دولت ترامپ پس از مدتی به این نتیجه می‌رسد که سیاست‌هایش بر عزم مردم ایران تاثیری نخواهد داشت.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اقدام جدید آمریکا علیه ایران، در پیامی ویدیویی خطاب به ملت ایران اظهار داشت: دیروز دولت ایالات متحده وعده ای را که شش ماه در مورد آن صحبت و در صحنه تبلیغاتی روی آن مانور می داد سرانجام عملی کرد و تحریم هایی را که هدفش مردم ایران هستند، اجرایی کرد.

ظریف گفت: کاملا مشخص است آنها به دنبال شرکت هایی می گشتند که حتی برخی از آنها منحل شدند اما در لیست تحریمی آمریکا قرار گرفته اند و این نشان دهنده استیصال دولت آمریکاست و امروز دنیا در برابر آمریکا ایستاده است.

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد: به غیر از چند رژیم کوچک و صهیونیستی هیچ کشوری آمادگی این را نداشت که از اقدامات ایالات متحده پیروی کند و ما دیروز در لحن و صحبت وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا این تنهایی و عصبانیت را مشاهده کردیم.

وی افزود: این وظیفه دولت ایران است که اجازه ندهد اقدامات خصمانه ای که علیه ملت ایران و برای جدا کردن مردم از یکدیگر و حاکمیت طراحی شده، عملیاتی شود و این کار را دولت با تمام توان دنبال کرده و خواهد کرد. ما در عرصه دیپلماسی بسیار خوشحال هستیم تمام دنیا برابر آمریکا ایستاده است و با این اقدام آمریکا همراهی نکرده و امیدواریم آثار این مقابله جهانی با آمریکا را در آینده مشاهده کنیم.

ظریف تصریح کرد: دولت این وظیفه را دارد چه با همراهی دیگران و چه بدون همکاری دیگران زمینه را برای زندگی راحت مردم و کم کردن اثر تحریم ها فراهم کند. من در جلسات هیات دولت شاهد تلاش اعضای محترم دولت و سایر نهادها و دستگاه های کشور هستم و می توانم این تضمین را بدهم تمام تلاش ها را در این راستا انجام داده و خواهیم داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه مردم ما همواره با طرح ها و برنامه ریزی های کسانی که دلشان برای این کشور نسوخته، همراهی نکرده و نقشه آنها را خنثی کرده اند، اظهار کرد: این بار هم مردم ما این کار را انجام خواهند داد و اطمینان داریم روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست، دولتی که نتوانسته حتی به مردم خود ثابت کند سیاست هایش به نفع مردم آمریکا است، دولتی که بیش از آنچه به فکر منافع ملی آمریکا باشد به فکر گروه کوچکی است که حامیان او را را تشکیل می دهند و بیشتر تلاش می کند جنایت های رژیم سعودی و صهیونیستی را بپوشاند تا آنکه سیاست هایی را در جهت منافع ملی آمریکا پیش ببرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت های قبلی آمریکا هم با همین سروصداها و بی احترامی‌ها نسبت به مردم بزرگ ایران کار خود را شروع کردند ولی هر چه باتجربه‌تر شدند سیاست و لحن خود را نسبت به ایران عوض کردند و من یقین دارم دولت آقای ترامپ هم پس از مدتی به این نتیجه خواهد رسید که این سیاست ها بر عزم مردم بزرگ ایران تاثیری نخواهد کرد و آنها هم مجبور به تغییر سیاست خود خواهند شد.

ظریف در پایان یادآور شد: مردم تاریخ ساز ما نشان دادند که توانسته اند تاریخ را عوض کنند، توانسته اند مسیر تحولات تاریخی را با تلاش خود و خودباوری و استقامتی که داشتند تغییر دهند و این بار هم همین تجربه تکرار خواهد شد و آمریکایی ها این بار هم از اقدامات نسنجیده خود پشیمان خواهند شد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : وزارت امور خارجه     |     ایالات متحده آمریکا     |     محمد جواد ظریف     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi