کد خبر : ۵۳۰۰۹۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷
اوگاندا از جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند

مقیم/الحاجی قاسم ناکی بینگه کاکونگولا در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان تأکید کرد: اوگاندا از جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با توطئه‌های آمریکا حمایت می‌کند.

به گزارش مقیم، محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا با الحاجی قاسم ناکی بینگه کاکونگولا (Prince Kassim Nakibinge Kakungulu)، ولیعهد سنتی و مسلمان این کشور در محل اقامتگاه وی واقع در منطقه کیبولی کامپالا دیدار و در خصوص توسعه و گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی همه جانبه گفت‌وگو کرد.

الحاجی قاسم ناکی بینگه کاکونگولا به برخی از فعالیت‌های این کشور از جمله برگزاری کارگاه آموزشی ـ فرهنگی در حمایت از «حقوق خانواده و کودک در اسلام» و «آموزش تعالیم اسلام به کارمندان غیر مسلمان دادگاه‌های امور ازدواج و طلاق» و «شیوه‌های اسلامی جلوگیری از رواج طلاق» اشاره کرد.

ولیعهد سنتی اوگاندا همچنین، خواستار همکاری رایزنی فرهنگی ایران در اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و دینی شد.

وی در ادامه، افزود: جمهوری اسلامی ایران با کمک خداوند متعال، مقاومت و تلاش‌های ملت خود، توطئه‌های آمریکا را خنثی خواهد کرد. من به شما اطمینان می‌دهم که از حمایت و همکاری‌های اوگاندا برای مبارزه با توطئه‌های آمریکا برخوردار هستید.

قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان ضمن استقبال از اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و دینی گفت: همزمان با ایام هفته بزرگداشت مقام و منزلت زن که سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) است، نمایندگی فرهنگی ایران در نظر دارد به برگزاری نشست تخصصی در این زمینه بپردازد.

وی بر لزوم تبادل تجربیات فرهنگی بین دو ملت، انجام فعالیت‌های فرهنگی با محوریت وحدت بین مسلمانان و گسترش همکاری علمی و دانشگاهی تأکید کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi