کد خبر : ۵۳۰۰۸۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷
سفیر و رایزن فرهنگی با رئیس دانشگاه آرابایف بیشکک دیدار کرد

مقیم/علی مجتبی روزبهانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان با رئیس دانشگاه آرابایف بیشکک این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش مقیم، دراین دیدار، علی مجتبی روزبهانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان با اشاره به دیدار خود با رئیس دانشگاه الزهرای تهران آمادگی خود را برای اجرایی کردن مفاد یادکرد  تفاهم دودانشگاه درزمینه های تبادل دانشجو و استاد و برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک اعلام کرد .عبدالرحمن اف ، رئیس دانشگاه آرابایف نیز ضمن ابراز خوشنودی از این دیدار و قدردانی از اهدای کتب مرجع دینی به این دانشگاه خواستار حضورتعدادی از اساتید آن دانشگاه در جمهوری اسلامی ایران  به منظور بهره گیری از آرشیو منابع کشورمان شد.همچنین، پیشنهاد کرد در سال جاری همایشی علمی با همکاری دوطرف برگزار گردد که مقررشد هردو موضوع از طرف سفارت جمهوری اسلامی ایران پیگیری و اجرایی شود.

آنگاه ، علی حکیم پور رایزن فرهنگی کشورمان درزمینه بازگشایی اتاق ایران و لزوم تجهیز آن اعلام آمادگی کرد.همچنین، با توجه به فراهم بودن زمینه های اعطای  بورس تحصیلی جمهوری اسلامی ایران  ، درخصوص معرفی دانشجویان مستعد قرقیزستان به وزارت علوم وتحقیقات جمهوری اسلامی ایران  اعلام آمادگی کرد .دراین دیدار، رئیس بخش شرق شناسی دانشگاه نیز برلزوم رایزنی بیشتر برای بازگشایی کرسی زبان فارسی و دریافت دانشجو تاکید کرد.

همچنین، با حضور اساتید ودانشجویان آن دانشگاه مراسم اهدای کتب نفیس جمهوری اسلامی ایران به دانشگاه مذکور برگزارشد.

 

حمید چوپانی کارشناس دیپلماسی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز گزارشی از نحوه پیگری، دریافت و اهدا کتاب ها ارائه داد. همچنین، دراین دیدار اساتید دانشگاه ضمن ابراز خرسندی پیشنهادهایی ؛ ازجمله دسترسی الکترونیک آنان به کتب علمی و تحقیقی ایرانی شدند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دانشگاه آرابایف بیشکک     |     قرقیزستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi