کد خبر : ۵۳۰۰۵۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷
ريیس شورای عالی صلح افغانستان از خدمات فرهنگي ايران تقدیر کرد

مقیم/ريیس شورای عالی صلح افغانستان در ديدار با رايزن فرهنگي ايران در اين كشور از خدمات فرهنگی ایران در كشورش قدرداني كرد.

به گزارش مقیم، رضا ملکی، رایزن فرهنگی ایران در کابل با محمد کریم خلیلی، ريیس شورای عالی صلح افغانستان و ريیس حزب وحدت اسلامی اين كشور دیدار و گفت‌وگو كرد.

ملکی در اين ديدار با اشاره به روابط بسیار خوب رايزني فرهنگی ايران با وزارتخانه‌ها، مراکز فرهنگی و دانشگاه‌های افغانستان اظهار كرد: در حال حاضر همکاری خوبی در برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و برگزاری دوره‌های آموزشی دانش‌افزایی و فرصت‌های مطالعاتی و نيز گردش‌های علمی برای اساتید و دانشجویان و بورسیه‌ها در حال انجام است و آمادگی داریم كه در مسير توسعه این فعالیت‌ها گام برداریم.

رضا ملکی همچنین از محمد كريم خلیلی براي شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی که سوم آذرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد، دعوت كرد و دعوتنامه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را در اين خصوص تقدیم وي كرد.

سپس محمد کریم خلیلی، ريیس شورای عالی صلح افغانستان با بيان سخناني اظهار كرد: روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان ریشه دیرینه تاریخی و فرهنگی دارد.

وي در ادامه از خدمات فرهنگی ایران در كشورش قدرداني كرد و خواستار همکاری‌های فرهنگی بیشتر بين دو كشور شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شورای عالی صلح     |     افغانستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi