کد خبر : ۵۳۰۰۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷
برنامه مبادلات فرهنگی بین ایران و ژاپن امضا شد

مقیم/در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در ژاپن و رییس ارتباطات بین‌الملل سازمان فرهنگ ژاپن، موضوعات مرتبط با برنامه‌های فرهنگی به ویژه مبادلات فرهنگی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش مقیم، حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن ضمن حضور در سازمان فرهنگ ژاپن، با  ماری آکی یاما، رییس بخش ارتباطات بین‌الملل این سازمان که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری فعالیت می‌کند، دیدار و در خصوص گسترش همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

دیوسالار ضمن ارایه گزارشی از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، علمی، چاپ و نشر و ... گفت: ایران و ژاپن که سابقه تاریخی و کهن همکاری‌ها را تجربه می‌کنند، در سال 2019 میلادی آغاز نودمین سال روابط رسمی خود را با برنامه‌های متنوع جشن خواهند گرفت و این مهم فرصت مناسبی است تا بتوان از ظرفیت موجود برای ارائه شناخت بهتر و مناسب تر نسبت به فرهنگ بزرگ و غنی دو ملت اقدام کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان ادامه داد: یکی از مهمترین موضوعاتی که در نودمین سال می‌تواند در گسترش و توسعه هر چه بیشتر فعالیت‌ها و همکاری‌های فرهنگی مؤثر واقع شود، امضاء برنامه مبادلات فرهنگی پیشنهادی است که به همین مناسبت می‌تواند به امضای مقامات دو کشور برسد.

وی همچنین در خصوص برنامه‌های «هفته دوستی کودک ایران و ژاپن»، هفته فرهنگی ایران، نشست‌های تخصصی و ... توضیحات لازم را ارائه کرد.

در ادامه ماری آکی یاما ضمن استقبال از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی به ویژه در نودمین سال روابط رسمی دو کشور، بر پیگیری و اعلام نتیجه تأکید کرد و مقرر شد جلسات بررسی برنامه‌های فرهنگی اجرایی شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مبادله فرهنگی     |     ژاپن     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi