کد خبر : ۵۳۰۰۲۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷
سنایی با وزیر امور قفقاز شمالی روسیه دیدار و گفتگو کرد

مقیم/سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با وزیر امور قفقاز شمالی این کشور، دیدار و درباره مسائل مربوط به همکاری های تجاری و اقتصادی بحث و گفتگو کرد.

به گزارش مقیم، مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با سرگئی ویکتوروویچ چبوتاریف وزیر امور قفقاز شمالی این کشور، دیدار و درباره مسائل مربوط به همکاری های تجاری و اقتصادی بحث و گفتگو کرد.

گفتنی است در این ملاقات طرفین با تاکید بر روابط عالی سیاسی دو کشور و روند رو به رشد همه جانبه این روابط، موضوعات مربوط به تسهیل روابط بازرگانی، حل مسائل کریدور شمال جنوب، تبادل استاد و دانشجو، همکاری های استانی، اجرایی کردن توافقات و تفاهمات، برگزاری همایش ایران شناسی، برگزاری همایش ایران و قفقاز شمالی و کمیسیون مشترک همکاری در تهران با حضور وزیر قفقاز شمالی، توسعه همکاری های استانی و سایر زمینه های همکاری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

همچنین در این دیدار سفیر ایران به منظور پیگیری جدی و اجرای توافقات، پیشنهاد تشکیل شورای تجاری مشترک و برگزاری کارگروه همکاری های استانی را مطرح کرد که مورد استقبال طرف روس قرار گرفت.

شایان ذکر است که سنایی و چبوتاریف در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به ظرفیت های مناسب، بر توسعه و تعمیق روابط فیمابین و اهمیت قفقاز شمالی در روابط دوجانبه تاکید کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سرگئی ویکتوروویچ چبوتاریف     |     مهدی سنایی     |     گفتگو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi