کد خبر : ۵۳۰۰۱۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷
باکو میزبان نمایشگاه نقاشی "کودکان پیام آوران کوچک صلح"

مقیم/ سالن اجتماعات خانه فرهنگ شهریار رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو میزبان نمایشگاه نقاشی "کودکان پیام آوران کوچک صلح "بود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا ، در این نمایشگاه بیش از 150 تابلو نقاشی با موضوع صلح و دوستی و روابط حسنه ایران و جمهوری آذربایجان ، به نمایش درآمده است .
اصغر فارسی ، رایزن فرهنگی کشورمان در جمهوری آذربایجان، در آیین گشایش این نمایشگاه که نمایندگانی از محافل فرهنگی، علمی و اجتماعی جمهوری آذربایجان، هنرآموزان و علاقه مندان به نقاشی حضور داشتند؛ گفت: صلح و دوستی از شعارهای اصلی دین مبین اسلام است .
وی افزود: در حال حاضر شاهد قربانی شدن کودکان بی گناه بر اثر خشونت ها و در گیری های نظامی و تروریسم در نقاط مختلف جهان از جمله سوریه و یمن هستیم .
فارسی، حادثه تروریستی اخیر اهواز که در جریان آن کودکان نیز به شهادت رسیدند مورد اشاره قرار داد و تروریسم را معضل اصلی جهان فعلی عنوان کرد .
وی ،کودکان را آینده سازان هر جامعه عنوان کرد و گفت: ما باید برای ایجاد شرایط و بستر های مناسب برای کودکان تلاش و جامعه ای عاری از خشونت برای آنها فراهم کنیم تا بتوانند استعداد های خود را به نمایش بگذارند .
«آالنوره اسکندراوا» عضو اتحادیه نقاشان جمهوری آذربایجان نیز در این مراسم ، با اشاره به اینکه در حال حاضر کودکان در نقاط مختلف جهان با خشونت و ترور دست به گریبان هستند، گفت:این نمایشگاه در اعتراض به خشونت و ترویج ایده های صلح و دوستی میان کودکان برپا شده است .
وی از مسئولان رایزنی فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان و نیز اتحادیه نقاشان این کشور ابراز قدردانی کرد .
نمایشگاه نقاشی کودکان با همکاری اتحادیه نقاشان، مرکز پرورش فکری کودکان و نوجوانان جمهوری آذربایجان و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کودکان پیام آوران کوچک صلح     |     نمایشگاه نقاشی     |     باکو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi