کد خبر : ۵۲۹۹۸۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷
۴۳ زندانی ایرانی از تایلند به ایران منتقل می‌شوند

مقیم/براساس اجرای قرارداد انتقال محکومان میان ایران و تایلند، ۴۳ زندانی ایرانی امروز و فردا ( پنجشنبه و جمعه -۱۰و ۱۱ آبان ماه) از بانکوک به تهران منتقل می شوند.

به گزارش مقیم ، این منبع آگاه در سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت: این افراد زندانی براساس موافقنامه ای که اسفند 1389 میان دو کشور به امضا رسید، به ایران منتقل می شوند.
به گفته وی، بامداد امروز پنجشنبه 23 نفر از زندانیان ایرانی محبوس از تایلند وارد کشور شدند و فردا جمعه نیز 20 نفر دیگر از محکومان ایرانی برای گذراندن ادامه دوران محکومیت خود به کشور باز گرداننده می شوند.
این منبع آگاه افزود: با احتساب انتقال 12 نفر زندانی قبلی، تا فردا در مجموع 55 نفر زندانی ایرانی محبوس در تایلند در سال جاری به کشور منتقل می شوند. 
وی با ابراز قدردانی از همکاری سازنده طرف تایلندی وعده داد که گروه دیگری نیز در فرآیند انتقال تا پایان سال جاری به کشور باز خواهند گشت. 
این منبع آگاه با اعلام اینکه جرم اکثر این زندانیان مرتبط با قاچاق مواد مخدر بوده، هشدار داد: متاسفانه اخیرا تعداد ایرانیان بازداشتی در تایلند به جرم استفاده از گذرنامه های جعلی نیز رو به افزایش است.
وی تاکید کرد: پلیس تایلند با استفاده از ابزارهای تشخیصی پیشرفته، به سادگی این موارد را شناسایی می کند.
این منبع آگاه با تشریح شرایط سخت زندان در خارج از کشور و آثار مخرب روانی و روحی آن، توصیه کرد: خانواده ها و جوانان فریب باندهای تبهکاری که وعده مهاجرت غیرقانونی را به آنها می دهند، نخورده و در دام آنها نیافتند.
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انتقال زندانیان ایرانی     |     زندانی     |     تایلند     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi