کد خبر : ۵۲۹۹۷۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷
تبادلات فرهنگی و علمی دوجانبه بین ایران و اندونزی گسترش می‌یابد

مقیم/تبادلات فرهنگی و علمی دوجانبه بین ایران و اندونزی در زمینه‌های گوناگون توسعه پیدا می‌کند.

به گزارش مقیم، مهرداد رخشنده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی (7 آبان‌ماه) ضمن بازدید از دانشگاه دولتی جاکارتا با احمد رضوان، معاون برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی این دانشگاه دیدار و در خصوص در خصوص تبادلات فرهنگی و علمی دوجانبه گفت‌‌وگو کرد.

رخشنده در سخنانی با اشاره به دستاوردهای فرهنگی و علمی ایران گفت: در جمهوری اسلامی ایران در دوران چهل سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی علیرغم تمام فشارهایی که بصورت‌های مختلف از طرف دشمنان اسلام اعمال شده است، ولی توجه ویژه مقامات و مسئولین کشوری به جایگاه علم و دانشگاه در ایران باعث شده امروز شاهد پیشرفت‌ها و دستاوردهای بسیار زیادی در این حوزه باشیم.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: امروز بیش از سی هزار دانشجوی غیر ایرانی در مقاطع و رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های ایران مشغول به تحصیل هستند و فرصت خوبی برای دیگر کشورها ایجاد کرده است تا با بهترین سیستم آموزشی و در فضایی کاملا آسوده دانشجویان مستعد تحصیلات خود را ادامه دهند.

وی آمادگی نمایندگی فرهنگی کشورمان را جهت توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی با اندونزی در زمینه‌های اعطای فرصت‌های مطالعاتی ویژه اساتید و دانشجویان، تبادل هیأت‌های دانشگاهی، معرفی همایش‌های بین‌المللی و تسهیل حضور اساتید و صاحب‌نظران، برگزاری نشست‌ها و همایش‌های مشترک، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت، برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی اعلام کرد.

احمد رضوان، معاون برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه دولتی جاکارتا هم در سخنان خود، با تأکید بر تبادل و تداوم همکاری‌های علمی و دانشگاهی با جمهوری اسلامی ایران گفت: آشنایی دانشجویان و اساتید اندونزی با فرهنگ ایران می‌تواند دروازه جدیدی از واقعیات را برای آنان ایجاد کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تبادلات فرهنگی و علمی     |     اندونزی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi