کد خبر : ۵۲۹۸۵۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷
ایران برای مهار تحریم، نفت را در بورس ارایه می کند

مقیم/خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد ایران برای مهار تحریم های آمریکا و مقابله با فشارهای واشنگتن، نفت را برای خرید شرکت های خصوصی در بورس عرضه می کند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، عرضه نفت در بورس تازه ترین اقدام جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با آمریکا است که قصد دارد از روز چهارم نوامبر تحریم های نفتی علیه تهران به اجرا بگذارد.
خبرگزاری رسمی چین ادامه می دهد که برنامه عرضه نفت در بازار بورس ایران از روز یکشنبه چهارم نوامبر شروع می شود.
شینهوا با اشاره به اینکه ایران قصد دارد نزدیک به یک میلیون بشکه نفت را در بورس ارایه کند خاطر نشان کرد بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته حداقل خرید نفت در بورس ایران 35 هزار بشکه خواهد بود.
خبرگزاری چین می افزاید این برنامه می تواند در مهار تحریم های آمریکا تاثیرگذار باشد و از سوی دیگر دست بخش خصوصی را برای فروش نفت باز می کند.
 گزارش شده است که ایران در حال نهایی کردن سامانه پرداختی مستقل با اروپا است که می تواند بانک های اروپایی را از تحریم های آمریکا مصون کند.
گزارش تصریح می کند بازرگانان و شرکت های اروپایی و ایرانی تمایل دارند به رغم فشارهای آمریکا به همکاری های تجاری ادامه دهند و راه اندازی و نهایی کردن این سامانه پرداختی مستقل بانکی و مالی برای دو طرف بسیار مفید خواهد بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نفت     |     چین     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi