کد خبر : ۵۲۹۷۴۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ آبان ۱۳۹۷
دیدار سفیر ایران از رایزنی فرهنگی كشورمان در رم

مقیم/حمید بیات، سفیر جمهوري اسلامي ایران در رم، ضمن حضور در محل رایزنی فرهنگی كشورمان در ايتاليا، با اكبر قولي، رايزن فرهنگي ايران و ديگر كاركنان اين رايزني، ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش مقیم، بیات در ابتداي حضورش در ساختمان رايزني فرهنگي ايران، از تمامی فضای ساختمان و محتوای کتابخانه آن بازدید كرد و با نمونه‌هایی از منشورات رایزنی فرهنگی ايران از پیش از انقلاب اسلامی تا کنون، آشنا شد.

در ادامه اكبر قولي، بازديد سفیر از رایزنی فرهنگی را نشان از اهتمام وي به امر فرهنگ و دیپلماسی فرهنگی در مناسبات برون‌مرزی عنوان كرد و در ادامه ساختار، رئوس فعالیت‌ها و اهم طرح‌های جاری رایزنی فرهنگي را برشمرد.

وي همچنين با تأکید بر ضرورت هم‌سویی، هم‌افزایی و تطبیق فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی خارجی کشورمان، آمادگی رایزنی فرهنگي ايران در تحقق این مهم را اعلام كرد.

حميد بيات هم بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی کشور میزبان را بخش مهمی از برنامه‌های سفارتخانه‌ها در پیشبرد اهداف راهبردی سیاست خارجی برون‌مرزی بیان كرد و با اشاره به تحقیقات پیش از آغاز مأموریت خود، مناسبات همه‌جانبه ایران و ایتالیا را فرهنگ‌محور دانست و بر ضرورت بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های رایزنی فرهنگی بر مبنای این محوریت، تأكيد كرد.

بيات در ادامه سخنانش با اشاره به ديدار خود با رییس جمهور ایتالیا و سخن وی مبنی بر وجود بسترهای مشترک ـ بر پایه نگاه و احساس تاریخی مشترک ـ ، پیشبرد و توسعه مناسبات خارجی ایران در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در قالب طرح‌هایی نظیر گفت‌وگوی تمدن‌ها را بر همین نگاه و احساس تاریخی مشترک، مبتنی دانست.

شناسایی ابعاد مناسبات و تحقق ظرفیت‌های آنها، گسترش زمینه‌های همکاری، ایجاد فضای قابل اتکاء و اعتماد، بهره‌گیری از سرمایه‌های فرهنگ و تمدن ایرانی و ... در مناسبات با طرف ایتالیایی، از دیگر نکات مورد اشاره سفير كشورمان در اين ديدار بود.

بیات در ادامه به عنوان سفیر آکرودیته کشورمان در مالت، از رایزنی فرهنگی كشورمان در ايتاليا درخواست كرد تا در سال 2019 ميلادي یک برنامه فرهنگی در این کشور اروپايي برگزار شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفیر ایران در رم     |     رایزنی فرهنگی ایران     |     رم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi