کد خبر : ۵۲۹۶۴۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
ابراز امیدواری نماینده تفرش نسبت به رای اعتماد مجلس به دژپسند

مقیم/ یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه و توان‌مندی گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت اقتصاد، ابراز امیدواری کرد که مجلس با رای اعتماد به وی حمایت لازم را از وی به عمل بیاورد.

محمد حسینی در گفت‌وگو با پیشامد، اظهار کرد: چندین ماه از استیضاح وزاری کار و اقتصاد می‌گذرد. در همان زمان تعدادی از نمایندگان برای تقویت  تیم اقتصادی دولت بیانیه‌ای دادند و قرار شد دولت  بعد از این لایحه تفکیک وزارت‌خانه‌ها را به مجلس شورای اسلامی داد. در چارچوب این اصلاحیه وزاری جدید را معرفی کند، اما مجلس شورای اسلامی باتوجه به شرایط کنونی و مشکلات اقتصادی با آن موافقت نکرد و مققر شد در همین وضعیت گزینه‌های رئیس جمهور برای وزارت‌خانه‌ها اعلام شود.

وی اضافه کرد: وزارت اقتصاد یکی از مهم‌ترین وزارت‌خانه‌هایی است که نقش حیاتی در برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور دارد و به‌عنوان سرقافله‌دار اقتصاد کشور می‌تواند تصمیمات عقلایی و علمی مبنی‌بر رفع مشکلات در حوزه‌ی سیاست‌های مالی، پولی، اقتصاد و بان‌داری بگیرد. در همین راستا ما نیازمند افراد توان‌مند، صاحب تجربه و دارای ایده و تئوری اقتصادی هستیم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: آقای دکتر دژپسند گزینه‌ای است که می‌تواند با همراهی، انسجام و وحدت در شرایط کنونی کشور و درک شرایط با پیشینه و تحصیلات اقتصادی و هم‌چنین تجربه‌ی پست‌هایی مانند معاونت سازمان برنامه و بودجه، اقدامات موثری در وزارت اقتصاد انجام دهد. ایشان در حوزه‌ی اقتصادی صاحب‌نظر است و ما افرون‌بر این‌که در حوزه‌ی انضباط مالی دچار چالشیم نیازمندیم که سیاست‌های قانونی و مصوبات را اجرا کنیم و ایشان باتوجه به تجربیاتش می‌تواند در این فضا موثر باشد.

حسینی ادامه داد: روابط عمومی بالا، تعامل خوب در حوزه‌ی مدیریتی و مشورت‌پذیری از ویژگی‌های آقای دژپسند است. ایشان می‌تواند با به‌کارگیری علمی و با تجربه و جوان و یک گروه هماهنگ کارها را پیش برد. ما نیازمند انسجام و وحدت در تئوری‌های اقتصادی در حوزه‌ی بانک مرکزی، سازمان برنامه و وزارت اقتصاد به‌عنوان سردم‌دار اقتصاد کشور هستیم و اگر افرادی مانند ایشان سکان‌دار اقتصاد کشور باشند می‌توانند با تجربه و توان‌مندی شرایطی را که منبعث از سیاست‌های زودهنگام، غیرکارشناسانه، غیرعلمی و تصمیماتی خلق‌الساعه است با استفاده از نیروهای هماهنگ تغییر دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما در وزارت‌خانه‌ی کلیدی مانند وزارت اقتصاد نیازمند نیروی انقلابی و علمی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی هستیم و امیدواریم مجلس شورای اسلامی هم باتوجه به تجربه و سابقه‌ی ایشان و با رای اعتماد بالا حمایت لازم را از ایشان به عمل بیاورد.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دژپسند     |     محمد حسینی نماینده تفرش     |     رای اعتماد     |     مجلس شورای اسلامی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi