کد خبر : ۵۲۹۵۷۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
عربستان با همه حمایت هایش از تروریست ها همواره محبوب آمریکا است

مقیم/سفیر ایران در ژاپن گفت: عربستان متهم به قتل خاشقچی است، گروه های تروریستی را تجهیز و حمایت می کند و در یمن مردم عادی، زنان و کودکان را بمباران می‌کند، اما همواره محبوب آمریکا است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو در دیدار با «واتانابه» رئیس روزنامه آساهی ژاپن درباره تحولات منطقه خاورمیانه بیان کرد: ایران در مبارزه با تروریسم در عراق، سوریه و افغانستان به اذعان مجامع بین‌المللی نقش بزرگی را ایفاء کرده است.

رحمانی موحد گفت: جهان حاضر، دنیای عجیبی شده است، عربستان متهم به قتل خاشقچی در سرکنسولگری عربستان است، گروه‌های داعش، القاعده و طالبان را حمایت مادی و تجهیزاتی می‌کند و در یمن مردم عادی، زنان و کودکان را بمباران می‌کند، اما همواره محبوب آمریکاست و بر عکس ایران را متهم می‌کند.

سفیر ایران در این دیدار همچنین پیشاپیش صد و چهلمین سالگرد تاسیس روزنامه آساهی در سال ۲۰۱۹ را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که برنامه‌های گسترده نودمین سالگرد روابط رسمی سیاسی بین دو کشور و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از سوی روزنامه آساهی جهت شناخت بیشتر افکار عمومی مردم ژاپن با پوشش خوب روزنامه آساهی مواجه شود.

«واتانابه» نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: از سال ۱۹۷۶ دفتر آساهی در تهران گشایش یافت و در طی مدت ۴۲ سال، همکاری ۱۷ رئیس دفتر روزنامه آساهی در تهران را داشته‌ایم.

رئیس این روزنامه ژاپنی بیان کرد: تلاش داریم که واقعیات‌های ایران را به مردم ژاپن منعکس کنیم. 

وی در پایان تاکید کرد:‌ ایران کشوری مهم با تاریخ طولانی در جهان است که مورد احترام مردم ژاپن قرار دارد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : توکیو     |     ژاپن     |     سفیر     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi