کد خبر : ۵۲۹۵۳۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
ترامپ: مسئولیت شکست جمهوریخواهان را نمی پذیرم

مقیم/رئیس جمهوری آمریکا در حالیکه پیش بینی شکست جمهوریخواهان در انتخابات پیش روی کنگره وجود دارد، اظهار داشت که هیچ مسئولیتی در قبال از دست دادن احتمالی کنترل مجلس نمایندگان توسط حزبش نمی پذیرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس بااعلام این موضوع افزودکه دونالد ترامپ اظهارات درمورد قبول مسئولیت شکست انتخاباتی جمهوری خواهان در کنگره را نمی پذیرد، زیرا معتقد است در کمپین ها و پشتیبانی ها به کاندیداهای جمهوریخواه کمک کرده است. 
این خبرگزاری خاطرنشان کرد: چند هفته مانده به انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا، دمکرات ها امیدوارند دوباره مجلس نمایندگان را تسخیر کنند در حالیکه جمهوریخواهان مطمئن به در اختیار گرفتن کنترل مجلس سنا هستند. 
یکصد وشانزدهمین انتخابات کنگره آمریکا روز 15 آبان ماه برگزار خواهد شد. تمام 435 کرسی مجلس نمایندگان و 35 کرسی از 100 کرسی سنای آمریکا به رای گذاشته خواهد شد و در اوایل سال 2019 کار نمایندگان قدیمی رسما به پایان خواهد رسید و نمایندگان جدید شروع به کار می کنند.
در کنگره کنونی اکثریت هر دو مجلس در اختیار جمهوریخواهان می باشد. در مجلس سنا 51 نماینده جمهوریخواه و 47نماینده دمکرات حضور دارند و دو نماینده نیز مستقل می باشند که البته به دمکراتها نزدیکترند.در مجلس نمایندگان نیز 241نماینده جمهوریخواه و 194نماینده دمکرات می باشند.
آسوشیتدپرس در ادامه آورده است: ترامپ در سخنرانی هایی با هدف تقویت حزبش حضور پیدا کرده است. وی معتقد است که کار خودش را انجام می دهد اما از برخی حامیان خود شنیده که آنها احتمالا آرای انتخاباتی ماه نوامبر (آبان- آذر) را از دست می دهند.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین بیان کرد: بسیاری از مردم گفته اند که 'هرگز برای رای دادن در (انتخابات) میان دوره ای نمی روند چون شما پیروز نمی شوید و فکر نمی کنم کنگره را دوست داشته باشید'. من کنگره را دوست دارم. 
در صورتی که دمکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار بگیرند و به دنبال استیضاح ترامپ یا بررسی تحقیقاتی مانند فرارهای مالیاتی وی باشند، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده از پس آن به خوبی بر می آید. 
ترامپ اعلام کرد که نسبت به دیگر تهدیدهای بالقوه برای ریاست جمهوری خود بی تفاوت است. 
ترامپ اظهار داشت:شعار جدیدم «عظمت آمریکا را حفظ کن» است. نمی خواهم کسی آن را خراب کند چون می توانم یک کار بزرگ انجام دهم، اما شخص نامناسب بعدی که درست جای من می نشیند اگر کار درست را انجام ندهد می تواند خیلی سریع آن را خراب کند.
این مصاحبه همزمان با درخواست از دولت ترامپ برای فشار بر عربستان بمنظور قبول مسئولیت ناپدید شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار برجسته سعودی صورت گرفت. ترامپ به جای آن پیشنهاد حمایت از متحد آمریکا را داد و در مورد قضاوت عجولانه در این مورد هشدار داد. 
ترامپ گفت: فکر میکنم ابتدا باید متوجه شویم چه اتفاقی افتاده است.تا زمانی که بی گناهی ثابت نشده شما گناهکار هستید. من این را دوست ندارم. 
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انتخابات میان‌دوره‌ای     |     دونالد ترامپ     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi