کد خبر : ۵۲۹۴۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
سفر به «دریای پارس»

مقیم/ مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در مستندی با تاریخ و زیبایی های «خلیج فارس» آشنا می شوند.

 

به گزارش مقیم، اين مستند به تاريخ و قدمت خليج فارس اشاره دارد و حاشيه سازي هاي برخي كشورهاي عربي منطقه را كه سعي در تغيير نام خليج فارس دارند، بررسي مي كند.
مستند «درياي پارس» (Persian Gulf) از توليدات واحد مستند شبكه پرس تي وي، به تاريخ اين منطقه اشاره دارد كه تمدن هاي مهم و تاثيرگذار همواره در حاشيه شمالي اين دريا تشكيل شده اند و آنچه در جنوب اين دريا در طول تاريخ مي بينيم به دست ساكنان شمالي و يا تحت تاثير تمدن آن ها ايجاد شده است.
در ادامه مستند «درياي پارس» به حاشيه سازي هاي بعضي كشورهاي عرب حاشيه جنوبي خليج فارس اشاره مي كند كه با صرف بودجه هاي فراوان سعي در جعل و تحريف تاريخ به سود خود دارند و اغلب آثار ايراني را به نام خود ثبت كرده و موفق شده اند تا به برخي باستان شناسان خارجي بقبولانند كه در گزارش كاوش هايشان از نامي جعلي براي خليج فارس استفاده كنند.
در اين مستند 52 دقيقه اي با استفاده از تصاوير كمتر ديده شده و انيميشن، نگاهي به گذشته منطقه مي اندازد و آشكار مي سازد كه تمدن ها و حكومت هايي مانند عيلاميان، هخامنشيان، اشكانيان و... از اين دريا به عنوان پيوندگاه فرهنگ، هنر، اقتصاد، دين و سياست استفاده كرده اند.
مستند «درياي پارس» به تهيه كنندگي واحد مستند شبكه پرس تي وي و محصول سال 2013، سه شنبه 24 مهرماه، ساعت 8:30 به وقت تهران، براي مخاطبان اسپانيايي زبان هيسپان تي وي پخش و در ساعات 15:30 و 21:30 همان روز بازپخش مي شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دریای پارس     |     هیسپان تی وی     |     پرس تی وی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi