کد خبر : ۵۲۹۳۷۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
مروری بر ۱۷ سال جنگ در افغانستان در شبکه پرس تی وی

مقیم/ شبکه پرس تی وی با مروری بر جنگ ۱۷ ساله در افغانستان، تبعات و پیامدهای مختلف این جنگ را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.


به گزارش مقیم، برنامه این هفته «10 دقیقه» به تهیه کنندگی مهدی عرب به بحث و گفت و گو درباره جنگ افغانستان به عنوان طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا پرداخته و رخدادهای مرتبط با آن را از ابتدا تا امروز بررسی می کند.
این برنامه ضمن اشاره به شروع این جنگ از سوی جورج بوش پس از حادثه 11 سپتامبر به بهانه نابودی القاعده و ریشه کن کردن طالبان در افغانستان و برقراری امنیت در این کشور به بحث و بررسی شکست و عدم موفقیت آمریکا در دستیابی به اهداف اعلام شده می پردازد.
این برنامه در ادامه به گفت و گو پیرامون حضور پررنگ طالبان و احاطه این گروه بر بخش وسیعی از افغانستان، قبول شکست آمریکا در نابودی طالبان از سوی 50 درصد آمریکایی ها و حضور داعش در خاک افغانستان و ایجاد ناامنی توسط بیش از 10 هزار داعشی در این کشور خواهد پرداخت.
مستند «10 دقیقه» همچنین با مروری بر آمار کشته ها و تلفات این جنگ طولانی برای آمریکا و افغانستان، افزایش تولید مواد مخدر توسط طالبان در افغانستان را به عنوان یکی از پیامدهای بسیار منفی این جنگ مورد بررسی قرار می دهد. در این زمینه کشته شدن بیش از 10 هزار افغانی در سال 2017، افزایش 40 برابری تولید مواد مخدر در افغانستان نسبت به 17 سال قبل و سود بالای کارتل های بین المللی در آمریکا از تجارت مواد مخدر مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
مستند «10 دقیقه» یکشنبه 22 مهر ماه ساعت 15:15 از شبکه پرس تی وی پخش می شود و تکرار آن دوشنبه ساعت 21:15 ، چهارشنبه ساعت 03:15 و پنجشنبه ساعت 09:15 روی آنتن خواهد رفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مهدی عرب     |     پرس تی وی     |     افغانستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi